Іде весна, летять пташки
І зеленіє в полі.
Ростуть, мов квіти, новаки
До сонця і до волі.
Леся ХРАПЛИВА.

 

Весна - час пробудження природи. Наші предки, на відміну від сучасників, отримували інформацію про прихід весни з прильотом птахів. Природа, як і колись, не змінює своїх ритмів, і в середині березня починається справжній «пташиний» сезон. Саме до повернення пернатих з вирію приурочили дійство «Зустріч птахів», яке відбулося у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.


До свята учениці восьмого класу підготували інформацію про народні звичаї і традиції зустрічання пернатих. Під час заходу школярі серед гурту дівчаток з п’ятого класу вибрали дівчинку-«паняночку», прикрасили її віночком та стрічками і, взявши у коло, закликали Весну, благаючи красну повернути пташок до рідного краю. Також діти відгадували загадки, слухали голоси птахів, смакували печивом, випеченим, за давнім звичаєм, у формі «жайворонків». Було цікаво, весело і пізнавально!
Продовженням заходу стало розвішування шпаківень, які учні змайстрували на уроках трудового навчання, а своєрідним підсумком - заклик: «Охороняйте і дбайливо ставтеся до наших пернатих друзів! Пам’ятайте: найдорожче для пташки - воля!».
Наталія ДМИТРИШИНА,
вчитель біології
Здолбунівської
ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.

Comments are now closed for this entry