Під час одного з практичних занять.

 

Саме цьому навчають мешканців Здолбунівщини на курсах з надання першої (долікарської) медичної допомоги, організованих Товариством Червоного Хреста України.
Наразі курс за 12-годинною базовою програмою навчання вже пройшли спеціалісти та фахівці із соціальної роботи Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Під час теоретичних та практичних
занять під керіництвом сертифікованого інструктора - голови РО ТЧХУ Марії Михайлівни Бєлікової та патронажної медичної сестри Товариства Ольги Миколаївни Бухало вони отримали чимало корисної інформації. Зокрема, здобули знання з основ анатомії та фізіології людини, профілактики травм і захворювань, принципів безпеки у побуті і надання першої медичної допомоги, а також навички дій при транспортуванні хворих, первинному і вторинному огляді постраждалих, при порушеннях дихання і прохідності дихальних шляхів, гострих отруєннях токсичними речовинами, серцево-судинних порушеннях, опіках, кровотечах, обробці ран.


Курсантам також розповіли про існуючі на сьогодні засоби індивідуального захисту. Особливу увагу приділили формуванню у них особистої готовності до надзвичайних ситуацій (стихійне лихо, транспортні і хімічні катастрофи, аварії на АЕС). Завершилось навчання іспитом для слухачів курсу та видачею їм відповідних сертифікатів.
За словами М. М. Бєлікової, нині охочих пройти такі ж навчання у нашому районі є багато.
- Для працівників підприємств, установ та організацій Здолбунівщини, які мають із РО ТЧХУ договори про спів­працю, 12-годинний нав­чальний курс із видачею сертифікатів проводимо безкоштовно. За відсутності цих договорів пропонуємо такі ж навчання, але платно (вартістю 100 грн. з 1 особи). А от скорочений курс без видачі сертифікатів для бажаючих можемо організувати безоплатно.
Вже заплановано проведення занять із працівниками ПАТ «Волинь-Цемент», Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), формується група для нав­чань за скороченою програмою у Мізочі, - повідомила Марія Михайлівна.
Самі ж слухачі курсів першої медичної допомоги відзначають, що те, чому навчилися завдяки червонохрестівцям, має знати і вміти кожен.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry