важливо уміти єднатися, покладатися на власні сили та разом долати перешкоди

Така думка прозвучала на спільному засіданні по літичної ради при голові РДА та громадської ради при райдержадміністрації, яке пройшло у форматі “круглого столу”.
Оскільки відбувалось воно напередодні 18-ої річниці незалежності України, то учасники цього зібрання мали змогу ще раз проаналізувати пройдений державою шлях, оцінити ті можливості, які постають перед нами в сучасних умовах. Кожен мав власне бачення та оцінку суспільно-політичної ситуації у державі, в той же час всі бачили майбутнє України як незалежної, соборної, заможної держави.
Учасники засідання говорили про необхідність на майбутнє урізноманітнити святкування головного державного свята в районі з тим, аби якомога більше людей ставали його учасниками.


Не обійшлося без розмови про окремі реалії сьогодення: продаж цукру, необхідність обладнати перехід по вулиці Шевченка, переходити з проводового мовлення на ефірне. Наголошувалось на тому, що партійні та громадські організації повинні брати активну участь у вирішенні проблем району.
Активним було обговорення шляхів досягнення політичного консенсусу районних партійних та громадських об’єднань в контексті майбутньої президентської виборчої кампанії. Моральні “правила гри” такої кампанії кожна полі- тична сила визначає для себе сама, як і рівень відповідальності за них.
Брудні технології, “чорний піар” стають, на жаль, реальністю в нашому житті. І якщо, зауважували учасники “круглого столу”, на рівні держави ми не маємо змоги впливати на спосіб ведення виборчої кампанії, то на рівні району це зробити можливо.
Засудивши практику випуску анонімних, відверто наклепницьких листівок, які з’явилися у місті, учасники зібрання вели мову про необхідність мати під час виборчої кампанії достатню кількість інформа-ційних щитів, аби кожна політична сила змогла доносити своє слово до виборців. Воно має бути виваженим, коректним.
В цей час органи державної влади, лідери політичних партій та громадських організацій повинні активно сприяти консолідації суспільства, бути здатними йти на компроміси та досягати політичного консенсусу. У наших силах сприяти “здоровому районному суспільному клімату”.
До речі, на цьому ж засіданні прозвучало роз’яснення про те, що розміщення в місті наметів громадської організації “Фронт змін” та розповсюдження її активістами агітаційних матеріалів є цілком законним. 
18 років Україна є незалежною суверенною державою без імперських амбіцій, і основи її внутрішньої та зовнішньої політики має визначати український народ, а не диктувати інша держава – на цьому наголошували учасники “круглого столу”, обговорюючи звернення Президента РФ Дмитра Медведєва до Президента України Віктора Ющенка.
І дуже важливо представникам усіх гілок влади та лідерам партійних і громадських організацій відкинути амбіції, позбутися дріб’язковості та меркантильності і об’єднатися та підтримати Українську державу.
За підсумками обговорених питань учасники зібрання прийняли рішення. В ньому, зокрема, зазначено, що у вирі революцій та війн перед українцями кілька разів поставала нагода побудувати власну державу. Проте незгода політиків, відсутність єдності дій, плідної, конструктивної співпраці завжди руйнувала ці надії. Маємо пам’ятати про це і заради спільної мети єднатися, покладатися на власні сили та разом долати перешкоди.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry