Без паніки, злагоджено і організовано. Саме так кожному українцю треба діяти у важкий період, який знову випав на долю держави. Звісно, ми маємо сподіватися тільки на краще, але при цьому чітко усвідомлювати, що ворог уже не біля воріт. Тепер він нахабно ступив до нашого дому.
Цього тижня, після прийняття 17 березня ц. р. Верховною Радою відповідного законопроекту, в Україні оголосили часткову мобілізацію. Вона проходитиме на території 24 областей протягом 45 діб з дня набуття чинності указу. У цей період військові формування та оперативно-рятувальна служба цивільного захисту переводяться на організацію і штати воєнного часу. Секретар РНБО Андрій Парубій проінформував, що в Збройні сили планується мобілізувати 20 тисяч осіб. Призов військовозобов’язаних, у тому числі резервістів, та поставка транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії України здійснюються в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву. У ці дні всі громадяни України віком до 45 років, які проходили військову службу у лавах Збройних сил, або в інших військових формуваннях, повинні особисто звернутися у районний військовий комісаріат за місцем реєстрації та перебування на військовому обліку. Після отримання повістки необхідно прибути у вказане місце у визначений час. Для уточнення інформації потрібно звернутися до військових комісаріатів області за місцем проживання. Тим часом місцеві органи виконавчої влади, за участю органів місцевого самоврядування, мають організувати і забезпечити своєчасне оповіщення та прибуття призовників на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини.
Як повідомляє Здолбунівський районний військовий комісар Олексій Ємченко, на сьогодні Здолбунівський військовий комісаріат укомплектований до штату військового періоду. Поки що повістки військовозобов’язаним громадянам не розсилаються. Проте до РВК приходить чимало жителів району, котрі мають бажання піти до війська у якості добровольців. За інформацією військового комісара, прагнення захищати Батьківщину виявили уже більше 200 наших земляків.
Тим часом прес-центр Оперативного командування «Північ» Збройних сил України повідомляє, що найперше в якості добровольців до війська записують військовозобов’язаних, які вже служили в армії та мають бажання проходити військову службу за контрактом. Уже найближчим часом будуть формуватися батальйони територіальної оборони Рівненської області, до складу яких увійде 430 військовозобов’язаних громадян. Військові матимуть стрілецьку зброю та будуть охороняти важливі об’єкти, протистояти незаконним формуванням та диверсійним групам противника.
Цивільне населення поки що у тривожному очікуванні. Проте кожен намагається вже зараз налаштувати себе на впевнене протистояння окупантам. Чимало жінок відвідують курси невідкладної медичної допомоги, уточнюються та оприлюднюються списки бомбосховищ області. Країна готується відстояти те, що вдалося здобути у важкій боротьбі. Зважаючи на настрій практично кожного, з ким доводиться зараз спілкуватися, можна з впевненістю констатувати: українці, загартовані Майданом, дадуть гідну відсіч знахабнілому московському окупанту.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry