У березні цього року
Володимиру Івасюку, композитору, одному з основоположників української естрад­­­ної музики, поету, співаку, Герою України (2009 рік, посмертно), лауреату Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1994 рік, посмертно) виповнилося б 65.
Великим патріотом України ми називаємо цю людину. У роки комуністичного режиму він не побоявся бути українцем. Понад усе любив пісню свого народу і творив її. Володимир Івасюк увір­вався на початку 70-х у світову музичну культуру, змусивши співати українською людей, які до цього навіть не здогадувались, на якому боці земної кулі шукати частинку суші на ймення Україна.


За своє коротке життя він створив пісні, які стали істинно народними. Молодий митець писав так, як відчував, ламаючи всі канони та рекомендації. Його пісні бриніли камертоном справжньої України, бо спов­нені її духом, болем, легендами. Твори В. Івасюка увійшли до золотого фонду сучасної української естради, їх знає весь світ.
Ювілею митця було присвячено вечір-спогад «Ти оживаєш в пісні лебедино і знову линеш в світ своїх пісень», який відбувся у Здолбунівському професійному ліцеї залізничного транспорту. Ведучі вечора, працівники юнацького відділу районної бібліотеки для дітей та юнацтва О. Вальчук, Н. Шевчук та бібліотекар ліцею І. Трачук, ознайомили учнів груп № 5 (оглядачі, ремонтники вагонів) та № 18 (маляри-штукатури) із життєвим і творчим шляхом композитора. Звучали твори В. Івасюка. Присутні переглянули відеофільм «Пісня буде поміж нас».
Гірко і боляче усвідомлювати, що таким коротким було життя В. Івасюка. Та прожив він його красиво й чесно, зробивши усе, щоб своїм мистецтвом навіки лишитися у цьому прекрасному і тривожному світі, у наших серцях.
Ольга ВАЛЬЧУК,
провідний бібліотекар юнацького відділу
Здолбунівської РБДЮ.

Comments are now closed for this entry