Здолбунівський РС ГУ ДСНС України у Рівненській області інформує, що у зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду очікується збільшення кількості пожеж в екосистемах.
Так, лише 10 березня 2014 року на території Рівненської області зареєстровано 2 таких пожежі, загальна площа вигорання становить 1 га.
Варто зазначити, що пожежі в екосистемах завдають величезної шкоди ґрунтам, рослинному та тваринному світу, забруднюють атмосферне повітря. Спалювання листя та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев та кущів.


Аналіз пожеж, які сталися в екосистемах протягом останніх років, свідчить, що основними причинами їх виникнення були: неконтрольоване випалювання сухої трави, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотяною, іншою природною рослинністю, а також необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку. Це, у свою чергу, спричиняло поширення полум’я на лісові насадження, торфовища, а також на житлові будинки та господарські будівлі громадян.
Здолбунівський РС ГУ ДСНС закликає жителів району відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та інших рослинних залишків. Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.
Шановні громадяни! Будьте господарями рідної землі! Бережіть природу та своє майно!
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
провідний інспектор
Здолбунівського
РС ГУ ДСНС,
старший лейтенант
служби цивільного захисту.

Comments are now closed for this entry