Бібліотека - установа унікальна. Вона допомагає здобувати знання, лікувати душі, підвищувати професіоналізм, розвивати інтелект, розширювати кругозір, збагачуватися духовно. Вона не знає обмежень вікових або соціальних, потребу в ній відчувають усі - від малечі до літньої людини, від академіка до школяра. До бібліотеки людина звертається впродовж усього життя.


Існування бібліотек, які відповідають сучасним вимогам, і увага до людей з особливими потребами - це ознака цивілізованого суспільства. Адже спілкування є основною потребою для тих, хто перебуває в реабілітаційних центрах, будинках-інтернатах.
Бібліотека є посередником між владними структурами та людьми з особливими потребами, завдання якого донести останнім інформаційно їх права, передбачені чинним законодавством, навчити працювати за комп’ютером, надати доступ до Інтернету для пошуку необхідної інформації. Тобто, створити зону толерантності й подолання соціальної ізольованості.
Центральна районна бібліотека вже довгий час тісно співпрацює зі Здолбунівським будинком-інтер­натом для людей похилого віку та інвалідів. От і готуючись до відзначення 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка, працівники ЦРБ спільно з бібліотекарем будинку-інтернату Наталією Буцькою організували для підопічних цього закладу свято «Плин вічності крізь слово Кобзаря». Також активну участь у заході взяли учні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 під керівництвом вчительки Людмили Литвин та користувачі центральної районної біб­ліотеки, які навчаються у ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.
Прекрасна, неповторна природа України постала в уяві присутніх під час майстерного виконання Юлією Сидорук, Лізою Пилипчук, Іриною Олійник віршів «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», «Русалка», Юрій Литвин викликав захоплення всіх емоційним декламуванням вірша «Нащо мені женитися».
Натхненно звучали твори поета під музичний супровід. В уяві присутніх зринали і могутній Дніпро-Славутич, що стримить свої хвилі до Чорного моря, і широкі зелені лани, і білі вишневі садки. А прекрасний вірш «Доля» у виконанні Надії Савчук зачарував усіх своєю красою.
Сердечні пристрасті Шевченка презентувала Н. Буцька, читаючи уривки з «Наймички». Її виступ продовжила підопічна будинку-інтернату Віра Шпак, яка торкнулась одвічної теми матері і дитини.
Виступали й інші присутні. Одні читали поезії, інші переповідали прозові твори Шевченка, які запали їм в душу ще змолоду. З особливим трепетом сприйняли усі й вірші про Кобзаря, глибоко зворушили учасників заходу рядки:
І став для нас Шевченко
заповітом,
Безсмертним, як саме людське
життя.
Ми будем славить перед цілим
світом
Живе й святе Шевченкове ім’я!
Слухаючи Шевченків «Заповіт» учасники свята гуртом долучились до співу, адже знали цей твір напам’ять.
Захід супроводжувався переглядом відеосюжетів. Завдяки демонстрації відеоролика присутні мали змогу побачити унікальний “Кобзар”, вишитий рівненськими майстринями. Бібліотекар центральної районної книгозбірні Галина Куклевська в ході відеопрезентації, яку підготувала теж працівник ЦРБ Галина Чиншова, ознайомила присутніх з виданнями “Кобзаря”, які вийшли друком, починаючи з 1840 року.
Захід не залишив байдужим нікого, адже його учасники отримали чудову нагоду поглибити свої знан­ня про життя і творчість Т. Г. Шевченка.
Наталія ПИЛИПЧУК,
провідний методист
Здолбунівської ЦРБ.

Comments are now closed for this entry