На засіданні 38-ї сесії Здолбунівської районної ради 6 скликання розглядалося питання «Про оцінку суспільно-політичної ситуації в Україні». У роботі пленарного засідання брали участь 36 депутатів районної ради, депутати обласної ради, керівники управлінь і відділів РДА, голови територіальних громад, керівники установ, організацій та силових відомств району, представники громадськості Здол­бунівщини.
На початку сесії присутні Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв-майданівців. Поминальне богослужіння за спокій їх душ, а також молебень за Україну відбулися цього ж дня у Свято-Успенському храмі м. Здолбунова.
Голова райради Василь Тимощук ознайомив присутніх з проектом рішення з питання, що розглядалося на сесії. Депутат Олександр Колінько вніс пропозицію щодо поіменного голосування з цього питання і її було підтримано одноголосно. Також одностайно депутати проголосували і за саме рішення (текст публікуємо нижче).


Одним із пунктів цього рішення є підтримка Звернення депутатів обласної ради до працівників право­охоронних органів та суддів Рівненської області у зв’язку з ситуацією в Україні. Тому голова районної ради запропонував керівникам право­охоронних органів Здолбунівщини підписати спільну заяву про узгодження дій при забезпеченні правопорядку, вжиття заходів щодо викриття, попередження та локалізації провокацій, спрямованих на дестабілізацію ситуації в районі.
Депутати побажали заслухати керівників право­охоронних органів, задали їм запитання щодо громадянської позиції кожного стосовно подій в країні. Силовики запевнили громаду, що були і залишаються на боці народу і не порушували присягу на вірність йому.
Начальник Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області Олександр Панасюк зокрема сказав, що жителі Здолбунівщини не зазнали будь-яких протидій з боку працівників міліції щодо проведення мирних протестів і в жодному випадку проти них не застосовуватиметься зброя. Разом з тим, він закликав депутатів до розуміння того факту, що на працівниках міліції лежить кримінальна відповідальність за збереження зброї, а тому використання її будь-ким іншим є недопустимим і протиправним.
Начальник міжрайонного відділу Служби безпеки України Юрій Іванюк запевнив присутніх, що він особисто підтримує прагнення народу до мирного волевиявлення, засуджує дії, що призвели до загибелі людей у Києві, що працівники очолюваного ним підрозділу не брали участі в придушенні мирних протестів і надалі не перешкоджатимуть у реалізації цього права громадян на території району.
Подібними були виступи прокурора Здолбунівського району Ігоря Ольшанецького та голови районного суду Ігоря Мички.
Оплесками підтримали присутні на сесії виступ представниці громади Жанни Ковальчук, яка, звертаючись до правоохоронців, сказала:
- Я вдячна, що ви на боці народу. Але підтримка ваша якась невпевнена. Це схоже на ситуацію, коли лікар, стоячи біля операційного столу над хворим, підтримує його лише словами, але сам нічого конкретно не робить. Коли в молодих хлопців на Майдані стріляють, то, може, замість того, щоб заявляти, що ви на боці народу, варто їхати в Київ і зі зброєю в руках дійсно захищати наших дітей?
Що таке “перехід на бік народу”, пояснив правоохоронцям депутат Сергій Кондрачук:
- Це те, що зробили львівські міліціонери, коли вони у спорядженні, зі зброєю приїхали на Майдан і захищали своїх людей. Їм наказу на це ніхто не давав. Оце - на боці народу! Пожалійте тих дітей, які не вміють стріляти, а самі беріть зброю і йдіть захищати квіт нації, захищати Україну!
Під час перерви керівники силових структур у кабінеті голови райради підписали спільну із Здолбунівською районною радою заяву щодо забезпечення миру та спокою в районі.
У ході сесії голова фракції Партії регіонів в районній раді Микола Євчук виступив із заявою про саморозпуск вказаної фракції.
Депутат Юрій Пшеничний виступив із пропозицією щодо прийняття рішення “Про заборону в Здолбунівському районі діяльності Партії регіонів та Комуністичної партії України, а також заборону використання символіки цих злочинних угруповань на території району”. Депутати одностайно проголосували за це рішення.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry