Втілюючи в життя основ­ні завдання з розвитку тепло­енергетики, підпри­ємство КП «Здолбунів­комуненергія» у 2013 році впровадило в дію комплекс заходів, спрямованих на раціональне, енерго­ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів.
У грудні 2013 року, після дворічної тяганини, за фінансової підтримки Здолбунівської міської ради введено в експлуатацію міні-котель­ню по вул. Шевченка, 202, яка забезпечила якісним теплопостачанням мешканців житлових будинків по вул. Шевченка, 202 та 202а. На цій котельні встановлені високоефективні котлоагрегати марки “Вітоплекс 100” (2 од.) фірми “Віс­сман” з коефіцієнтом корисної дії 92%, тепловою потужністю 400 кВт/год. кожний із сучасними автоматикою та технологічним обладнанням. Крім того, виводиться з експлуатації технічно зношена зовнішня теплова мережа довжиною 1,5 км, діаметром 219 мм, що пролягає територією гідропарку і в якій були наявні значні втрати транспортованої теплової енергії (до 20%).


Підприємство поступово здійснює технічне переоснащення котелень, спрямоване на заощадження енерго­ресурсів. За власні кошти придбані та встановлені котлоагрегати вітчизняного виробництва марки КОЛВІ-100 (2 од.) на котельні по вул. Д. Галицького, 16, які замінили морально та фізично застарілі котли НІІСТУ-5. На цій котельні запрацювала нова установка хімічного очищення води.
На котельні по вул. 8 Березня, 40 встановлено котлоагрегат КОЛВІ-100, який забезпечить гарячим водопостачанням будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів у між­опалювальний період.
Торік для зменшення питомих витрат електроенергії на котельнях по вул. Фабричній, 1/2, Шкільній, 40, 8 Березня, 40 було проведено заміну технічно зношених мережних насосів на сучасні насоси марки «DAB» «СР-G-100», що дало змогу значно зменшити споживання електро­енергії. Так, у 2013 році, в порівнянні з 2012 р., фактичне споживання електричної енергії зменшилось на 213,1 тис. кВт/год. (або на 15,2%), що в грошовому еквіваленті складає 285,6 тис. грн.
Для реалізації більш потужних проектів з модернізації системи теплопостачання міста необхідні значні капітальні вкладення, тому, враховуючи фінансовий стан підприємства, надіємося на підтримку із державного та місцевого бюджетів.
Юрій УШИНСЬКИЙ,
начальник
виробничо-технічного відділу
КП “Здолбунів­комуненергія”.

Comments are now closed for this entry