Ти велична і проста.
Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мова - пісня колискова.
Мова - матері уста.
І. Багряний

 

Різноманіття мов сучасного світу є величезним надбанням людської спадщини. Кожна мова - це історія певного народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції етносу. Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування та передачі досвіду від покоління до покоління. Усе наше життя пов’язане з мовою. Головними з її функцій є комунікативна, мислеоформлююча, пізнавальна, емоційна та виражальна. Із малечку у словах рідної мови кожна дитина відкриває для себе великий і чарівний світ життя.


Однією з найбагатших та наймелодійніших мов світу є саме рідна нам - українська. Непростим був її шлях в історії, але вона вистояла, живе і постійно розвивається. Її звемо найдорожчою, бо вона - серце нашої нації.
Значну увагу вихованню у молодого покоління любові до українського слова постійно приділяють у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 4. От і нещодавно у 4-Б класі цього навчального закладу організували і провели виховну годину на тему “Рідну мову буду знати, берегти і поважати”. Під час неї вчитель Наталія Василівна Василюк розповіла своїм учням про неповторність і мудрість української мови, основні віхи її розвитку, про великих творців національної літератури. Школярі ж підготували цікаву інформацію про те, як передавалась мова від покоління до покоління, зачитували прислів’я та приказкипро неї, декламували вірші.
Перед присутніми виступила шкільний бібліотекар Ольга Іванівна Іванчук. “Мова - це характер і духовна могутність народу. Саме він дає їй силу і красу. У своїх піснях він творить зразки неперевершеної поезії, а його генії і таланти високо підносять авторитет рідного слова, вплітаючи у вінок національної культури найчарівніші троянди. Саме такі квіти вплели у той вінок Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко та інші генії українського народу”, - йшлося у її промові. До виховної години Ольга Іванівна підготувала книжково-ілюстративну виставку “Мова - душа народу”.
Також учасники заходу прослухали низку відомих українських народних пісень.
Колись Максим Рильський зауважив: “Мова - втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за присутність мови, за багатство мови...”. Хай же ці слова відомого поета стануть рушійною силою для кожного з нас, українців.
Олена СНІЖНА.

На фото: учасники виховної години у 4-Б ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.

Comments are now closed for this entry