У суботу, 8 лютого, в сесійній залі Здолбунівської райради зібралося близько 40 працівників освіти, які представляли 14 загальноосвітніх закладів, щоб висловити свою позицію щодо суспільно-політичної ситуації в Україні загалом та у нашому районі зокрема. Оскільки керівництво відділу освіти, як і керівництво профспілки працівників освіти, від проведення цього заходу відмежувалося (на відміну від колег зі сфери культури, які висловили свою позицію ще 24 січня), то зібрання це не можна називати конференцією. Це були збори небайдужих освітян, котрі, як і належить інтелігенції, не стали ховати голову в пісок у непростий час, який зараз переживає Україна. Адже на Майдані стоять їхні діти, рідні в тому числі. Результатом зборів стало прийняття наступного звернення.

 

Верховній Раді України

 

Події, що відбуваються в Україні, не можуть залишити байдужими жодного громадянина держави. Кров, яка пролилася на вулицях нашої столиці, провела межу, яку вже не можна ігнорувати. Влада, що спирається лише на силу і страх, а не на повагу і гідність, не може бути легітимною. Влада, яка дає накази про відстріл власних громадян і навіть не збирається покарати винних у знущаннях над людьми, повинна піти.
У Здолбунівському районі свою позицію громадяни активно висловлюють на численних акціях протесту, а також безпосередньо беручи участь у подіях на Майдані в Києві.
Вчителі, які завжди були елітою нації, на яких покладено відповідальність за виховання нового покоління держави, не повинні мовчати в цій ситуації. На Майдані наші учні, наші діти. Їхньому життю загрожує реальна небезпека, бо вони відстоюють цінності, яких ми їх навчили: любов до України, власного народу, непорушність конституційних прав і свобод людини.

Ми вимагаємо:
- Повернення до Конституції України 2004 року, забезпечення реальної незалежності усіх гілок влади.
- Забезпечення виконання законодавства України щодо інтеграції України в Європейський Союз шляхом термінового підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
- Відставки Президента України, як такого, що не забезпечив конституційних прав і свобод громадян та порушив Присягу Президента України.
- Звільнення всіх політв’язнів та активістів, які були затримані за участь у мирних акціях протесту.
- Розформування спецпідрозділу «Беркут» як формування, що повністю дискредитувало себе своїми діями в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року, 19 січня 2014 року, та покарання винних у побитті, катуванні і смерті людей.

Закликаємо усі сили вирішити кризову ситуацію мирним шляхом, не допустити громадянської війни в Україні та забезпечити цілісність і демократичний розвиток України.
8.02.2014 р.

Comments are now closed for this entry