Як ми повідомляли в минулому номері “Нового життя”, на п’ятницю, 7 лютого ц. р., було заплановане друге пленарне засідання 36 сесії районної ради, на якому депутати мали затвердити районний бюджет на 2014 рік. Нагадаємо, що місцеві обранці обіцяли прийняти головний фінансовий документ району лише після того, як голова райдержадміністрації Віталій Шуль напише заяву на звільнення. Адже рішення щодо недовіри голові РДА, прийняте депутатами кілька тижнів тому, скасував суд.

 

Тільки-но заступник голови райради Яків Мельник відкрив пленарне засідання, депутат Олександр Бухало поцікавився, чи є написана Віталієм Шулем заява.
- Ще не написав, - відповів голова РДА.
Такий розвиток подій змусив депутатів, які входять до об’єднання Народна Рада, попросити перерву, щоб узгодити подальші дії. Після десятихвилинної паузи місцеві обранці повернулися до роботи, попросивши внести до порядку денного ще одне питання: “Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради до жителів району щодо суспільно-політичної ситуації на Здолбунівщині”. Ця пропозиція набрала необхідну кількість голосів, після чого текст звернення було озвучено з трибуни та підтримано необхідними для прийняття рішення 26-ма голосами “за”. Наводимо його повністю:

Звернення депутатів - Здолбунівської районної ради до жителів району щодо суспільно-політичної ситуації на Здолбунівщині

Ми, депутати Здолбунівської районної ради, які, ставлячи за мету повалення режиму Януковича, об’єдналися у депутатській групі Народна Рада, під час минулого пленарного засідання в ультимативній формі звернулися до голови Здолбунівської РДА Віталія Шуля з вимогою написати заяву на звільнення. При цьому нами було зазначено, що допоки п. Шуль не напише відповідну заяву, ми не голосуватимемо за ті проекти рішень, які виносяться на сесію за його підписом. В тому числі, мова йшла і про районний бюджет на 2014 рік.
Вкотре підкреслюємо, що свою позицію стосовно подій, які відбуваються в країні, ми хотіли б висловлювати результативними голосуваннями. Але оскільки всі прийняті нами рішення, що йдуть в розріз з позицією правлячої партії, скасовуються правоохоронними органами, ми вимушені працювати саме в такій системі координат: якщо нам не дають голосувати за те, що хочемо ми, то ми не голосуватимемо за те, що хочуть вони.
До останнього ми сподівалися, що Віталій Шуль, якому депутати нещодавно більшістю голосів висловили недовіру, все-таки, заради стабілізації політичної ситуації в районі та заради прийняття районного бюджету, напише заяву на звільнення. Проте він цього не зробив, чим поставив під загрозу вчасну виплату заробітної плати для працівників бюджетних установ, вчасний розрахунок за спожиті енергоносії тощо. Цим він продемонстрував, що головне для нього – до кінця триматися займаної посади, на якій, до прикладу, можна гектарами роздавати невідомим людям розташовані по всій Здолбунівщині земельні ділянки, що, звичайно, належать не йому, а громаді.
Проте ми - депутати, обрані громадою, а не намісники, призначені Президентом, в цей непростий час змушені бути розсудливішими та мудрішими і все-таки проголосувати за прийняття районного бюджету на 2014 рік. Бо це наш район і нам тут жити, а відповідальність перед людьми для нас - не порожні слова.
Разом з тим, відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ми ініціюємо проведення 12 березня 2014 року позачергової сесії районної ради, на якій, відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», просимо голову РДА Віталія Шуля прозвітувати про виконання бюджету за 2013 рік, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень.

Одразу після схвалення тексту звернення депутати районної ради прийняли в цілому районний бюджет на 2014 рік (основні показники бюджету на 4 стор.). Рішення було прийнято одноголосно.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry