Останнім часом сесії районної ради відбуваються чи не щотижня. Адже події, якими живе країна, потребують оцінки і місцевих обранців. Тому підвищена активність депутатів райради є цілком логічною та зрозумілою.

 

У вівторок, 4 лютого, на 36 сесії районної ради були присутні 36 депутатів. Уже звично пленарне засідання викликало інтерес представників громадськості, яких зібралося декілька десятків. До порядку денного сесії було включено 7 питань, серед яких більшість - про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Проте головна причина, що змусила депутатів зібратися на засідання, - це прийняття районного бюджету на 2014 рік.


Для повноти картини варто зазначити, що за півгодини до початку сесії своє засідання провело депутатське об’єднання Народна Рада, до складу якого на момент написання цього матеріалу входило 33 депутати (про створення Народної Ради ми писали в одному з наших минулих номерів). Рішення Народної Ради зводиться до наступного:
Упродовж останніх тижнів на Здолбунівщині активно діє рух опору Президенту та усій його владній вертикалі. Як наслідок, заяви про звільнення написали 2 заступники голови райдержадміністрації. Ще раніше депутати райради більшістю голосів висловили недовіру голові РДА Віталію Шулю. Прийнято було і ряд звернень щодо відставки Президента Януковича, звільнення всіх політв’язнів, розформування спецпідрозділу “Беркут” тощо. Тобто районна рада, як основний орган місцевого самоврядування в районі, неодноразово та послідовно висловлювала свою позицію: цій владі потрібно піти! Але всі “незручні” для влади рішення оскаржує прокуратура, а суд їх скасовує. Це стосується і висловлення недовіри Віталію Шулю, і відкликання делегованих повноважень, наданих райдержадміністрації районною радою, і визнання Народної Ради України органом, уповноваженим представляти інтереси народу України. По останніх питаннях судові виконавці заборонили голові райради навіть оформляти рішення, не те, що їх оприлюднювати. То що ж робити, якщо рішення, не зручні для райдержадміністрації, скасовуються? Вочевидь, місцевим обранцям нічого не залишається, як не приймати рішень, які райдерж­адміністрації потрібні. А те, що “мирне” затвердження бюджету “тихим” підняттям рук важливе голові РДА, сумніву немає. Адже Віталій Шуль особисто просив про це багатьох депутатів - голів фракцій. Його позиція, за словами одного з місцевих обранців, приблизно, наступна: “Ви можете кричати мені “ганьба”, масово ходити до мене на прийом, - і я це зрозумію, ви ж опозиція і маєте це робити. І за це мене «не питатиме» обласне керівництво. А от прийняття бюджету - це те, за що я маю відповісти...”. А тому депутати, що входять до Народної Ради, вирішили: «Якщо нам не дають приймати те, що хочемо ми, то ми не прийматимемо те, що хочуть вони».
Таку позицію озвучили місцеві обранці на сесії, із сарказмом додавши, що їх – багато, а Віталій Шуль – один, і заради бюджету він повинен піти на поступки та написати заяву на звільнення. Термін – до п’ятниці, 7 лютого. Саме на цей день було запропоновано провести друге пленарне засідання 36 сесії.
За свого однопартійця заступився екс-голова РДА, голова фракції Партії Регіонів Микола Євчук, зазначивши, що не варто прив’язувати прийняття бюджету до звільнення голови райдержадміністрації. Але більшість депутатів п. Євчука не почули, проголосувавши за відтермінування розгляду бюджетного питання саме на п’ятницю.
Отож, можливо, на момент ознайомлення Вами, шановні читачі, із цим матеріалом Здолбунівщина буде з бюджетом, який, без сумніву, потрібний району. І депутати, як ніхто, це розуміють. Але непростий час потребує непростих рішень...
Щодо рішень з інших питань порядку денного, які розглядалися на сесійному засіданні у вівторок, то всі вони були прийняті одноголосно та майже без обговорень.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry