Цьогоріч в Україні та світі відзначатимуть 200-ліття від дня появи на світ українця, що став пророком і совістю нашої нації - Тараса Григоровича Шевченка. Незламний дух цього поета - борця за волю України слугує нам прикладом у прагненні до щасливого життя. Нині ми вкотре осмислюємо, пізнаємо його Слово, відзначаючи, що воно й досі є актуальним. І, не цураючись, заявляємо світові: не буває України без Шевченка.


Гарним зачином року Шевченка у Маломощаницькій ЗОШ став колективний відкритий урок у другому класі «Ми чуємо, тебе, Кобзарю, крізь століття!». Класовод Світлана Авдіївна Ковальчук залучила до проведення цього заходу бібліотекаря, батьків своїх другокласників. Присутні на уроці були і директор школи Раїса Чаюк, учні решти початкових класів та їх класоводи.
Під час уроку Світлана Авдіївна зуміла приділити увагу усім сторонам життя та творчому доробку поета. Вона доступно пояснила молодшим школярам, чому Шевченко - народний поет і художник.
Разом зі своїми матусями діти інсценізували фрагменти з дитячих років Тараса. Всі присутні разом співали пісні на слова Шевченка, котрі вже давно стали народними, переглянулирепродукції картин кисті Тараса Григоровича. Діти декламували вірші, малювали ілюстрації до творів поета, а разом із вчителькою створили «Дерево Мудрості», «листочками» якого стали вислови видатних осіб про Т. Шевченка. Кількома мовами прозвучав незабутній «Заповіт», який декламували мами школяриків.
Також під час заходу діяла книжкова виставка «Ми тебе не забудемо, Тарасе!». Бібліотекар Н. Новосад провела бібліографічний огляд творів, кожній родині другокласників подарувала персональну пам’ятку «Т. Г. Шевченко». Батьки ж почули розповідь про сердечні пристрасті Кобзаря, переглянули презентацію «Шевченко в різні періоди життя».
Сучасна молодь, розумна і талановита, потребує Шевченка справжнього - українця, що вмів кохати, творити, боротись. Саме таким мали змогу побачити поета усі присутні на проведеному в нашій школі уроці.
Надія НОВОСАД,
бібліотекар
Маломощаницької
публічно-шкільної бібліотеки.

На фото: під час уроку.

Comments are now closed for this entry