Нещодавні снігопади, заметілі та буревії завдали чимало клопоту всім – дорожникам, комунальникам, енергетикам, водіям, пересічним громадянам і, звичайно, органам влади на місцях. Про те, як на Здолбунівщині боролися з наслідками негоди, ми попросили розповісти новопризначеного заступника голови рай­держ­адміністрації В. Р. ЩАВІНСЬКОГО:
- Говорячи про автошляхи району, варто нагадати, що вони, в залежності від підпорядкування, обслуговуються різними суб’єктами. Так, дороги державного значення та ті, що між населеними пунктами району, обслуговує Служба автомобільних доріг області, зокрема дорожні організації - філія “Здолбунівський райавтодор” та філія “Колоденська ДЕД”. Ті ж автошляхи, що перебувають на балансі органів місцевого самоврядування, мають обслуговувати сільські, селищна та міська ради.


Внаслідок снігопадів на автошляхах району склалася непроста ситуація. Практично за одну ніч 90 відсотків їх завалило снігом. У зв’язку з цим, як кажуть, на ноги були підняті всі, хто відповідальний за забезпечення нормальної життєдіяльності району, аби не допустити надзвичайної ситуації. Як тільки було отримано з області штормове попередження, оперативно на автодороги району виїхала снігоочисна техніка, яка працювала постійно. Ці роботи організовувала та координувала райдержадміністрація разом із Службою автомобільних доріг області.
На жаль, філія “Райавтодор” на сьогодні не має тих потужностей, які б дали можливість самостійно справитися з розчисткою автошляхів, тому до цих робіт залучали техніку інших підприємств, приватних підприємців. Так, значну допомогу надало керівництво ПАТ “Волинь-Цемент” (генеральний директор І. Давидюк), депутат обласної ради О. Андріюк, керівник ФГ “Нива”, депутат районної ради О. Лапчук, керівник ФГ ім. Шевченка В. Атаманюк та ін. Хочеться подякувати всім цим людям за небайдужість і розуміння цієї надзвичайно непростої проблеми.
Звичайно, не обійшлося й без непередбачуваних і небажаних випадків. Так, поблизу с. Півче силами працівників служби надзвичайних ситуацій довелося визволяти із снігового полону автомобіль та доставляти до лікарні хворого. Також з допомогою спецтехніки обласного управління МНС було забезпечено доїзд “швидкої” до с. Новосілки, яка доправила до районної лікарні жінку, котра потребувала медичної допомоги.
Упродовж тижня інтенсивно здійснювались роботи з розчистки доріг від переметів до ряду населених пунктів району. На сьогодні до них усіх забезпечено транспортне сполучення. Тож можна з впевненістю сказати, що район справився з викликом природи і на Здолбунівщині не допущено ситуацій, які б зашкодили нормальному функціонуванню всіх структур та життєдіяльності людей.

* * *
Зима не застала комунальників зненацька. А все тому, що підготувалися вони до неї заздалегідь. Ще в листопаді 2013 року, як розповідає начальник КП “Здолбунівське” С. В. ПОТАПЧУК, підприємство практично на 100 відсотків було готове до того, аби протидіяти сніговим опадам та ожеледиці. Так, ще восени було заготовлено 56 т солі, 60 кубометрів піску, закуплено достатню кількість пального, приведено в готовність наявну техніку. Звичайно, зізнається керівник, були деякі проблеми, пов’язані із затримкою фінансування цих заходів через казначейство, однак на роботі комунальників це не позначилося.
Під час снігопадів їм довелося працювати у досить напруженому режимі - ледь встигали розчищати дороги та тротуари.
Досить ефективним показав себе в роботі придбаний у 2013 році за кошти міського бюджету автомобіль-піскорозкидач МАЗ, який виконує майже 70 відсотків обсягу робіт з розчистки вулиць та посипання їх піщано-сольовою сумішшю у Здолбунові.
- В першу чергу розчищалися вулиці, по яких проходять автобусні маршрути, аби не було перешкод для пасажирського транспорту, - пояснює Сергій Володимирович, - а далі по можливості такі роботи проводилися і на інших вулицях.
Допомагали в розчистці доріг міста й інші підприємства Здолбунова, зокрема, КП “Здолбунівводоканал”, КП “Здолбунівкомуненергія”, ТзОВ Комунальних підприємств, за якими, згідно з рішенням міської ради, закріплені певні вулиці. Свою лепту в загальну справу внесла й філія “Здолбунівський райавтодор”. У селищі працювала техніка ПАТ “Волинь-Цемент”. Спеціальну техніку для ліквідації переметів на вулицях міста в районі Свято-Успенської церкви надало ПП “Компанія Автоленд”.

* * *
Разом з тим, що і в районі, і в місті боролися із наслідками снігопадів, є факти, які свідчать, що робота організацій, відповідальних за утримання доріг взимку, не завжди виконується належним чином. Зокрема, до редакції надійшла інформація від ВДАІ Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області за підписом інспектора Миколи ІВАНЧУКА, в якій, зокрема, йдеться про нступне:
“Працівники ДАІ постійно перевіряють та контролюють стан доріг, а також негайно реагують на повідомлення водіїв щодо неможливості проїхати тією чи іншою ділянкою дороги. Як і в минулі роки, спостерігається неналежне утримання автомобільних доріг в межах Здолбунівського району.
Лише протягом січня ц. р. посадовим особам філії «Здолбунівський райавтодор», філії «Колоденська ДЕД» та КП «Здолбунівське» з метою забезпечення безпеки дорожнього руху, відповідно до Закону України “Про дорожній рух”, ДСТУ 3587-97, було видано дев’ять вимог Державтоінспекції щодо усунення недоліків, зокрема необхідності оброблення протиожеледними матеріалами автодоріг району.
14 січня 2014 р. на посадову особу КП «Здолбунівське», а 27 січня 2014 р. на посадову особу філії «Здолбунівський райавтодор» за невиконання вимоги ДАІ працівниками Державтоінспекції було складено протоколи про адміністративні правопорушення та видано приписи на усунення недоліків.
Відділенням ДАІ Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області було проінформовано райдержадміністрацію та прокуратуру Здолбунівського району про те, що 27-28 січня 2014 р. в Здолбунівському райавтодорі були відсутні паливно-мастильні матеріали”.
Підготувала
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry