Безперечно, до подій, які відбуваються в країні протягом останніх місяців, не може залишитися байдужим жоден громадянин України. Загострення соціально-політичної кризи в державі супроводжується збільшенням кількості масових безпорядків, в тому числі й за участю неповнолітніх. Та варто пам’ятати, що дітям не місце на барикадах. Крім загрози життю та здоров’ю, участь в масових акціях протесту може закінчитися для неповнолітніх «шукачів пригод» адміністративною, а в окремих випадках і кримінальною відповідальністю.


Так, згідно зі ст. 294 Кримінального кодексу України, організація або активна участь у масових заворушеннях, що супроводжується насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням чужого майна, захопленням будівель або споруд, насильницьким виселенням громадян, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, що використовуються як зброя, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. За вищевказане кримінальне правопорушення відповідальність несе особа, яка досягла 16 років.
Працівники міліції ЛВ на станції Здолбунів звертаються до батьків з проханням: будьте особливо уважні до своїх дітей. Не дозволяйте їм брати участь в масових протестах; носити з собою предмети, які можуть призвести до травмування їх самих та оточуючих. Контролюйте місцезнаход­ження ваших дітей, особливо у вечірній та нічний час.
Валентин ПАРФЕНЮК,
лейтенант міліції,
працівник ЛВ на ст. Здолбунів
УМВСУ на Львівській залізниці.

Comments are now closed for this entry