Український Червоний Хрест розпочав свою діяльність у 1918 році, 18 квітня, після проведення першого з’їзду активістів цього руху та представників громадських медико-санітарних організацій Союзу земств і Союзу міст.

29 вересня 1993 року Міжнародний комітет Товариства Червоного Хреста офіційно визнав Товариство Червоного Хреста України, яке стало 159-им Національним Товариством Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
Українські червонохрестівці взяли на себе благородну місію - опіку над одинокими хворими похилого віку, інвалідами, дітьми-сиротами, малозабезпеченими, біженцями, багатодітними сім’ями, а також потерпілими внаслідок надзвичайних ситуацій. ТЧХУ - єдине в Україні Національне Товариство, що діє на території всієї країни й основним завданням якого є сприяння органам державної влади у їх діяльності в гуманітарній сфері.


Товариство реалізовує на теренах України понад 40 програм і проектів, які фінансуються за кошти від добровільних пожертв наших співвітчизників та міжнародних угод про партнерство з колегами - Національними Товариствами.
Метою кожної з цих програм є зробити Червоний Хрест надійною опорою для знедолених, осередком, куди люди завжди можуть звернутись по допомогу у найскрутніших обставинах.
Основним документом, що регламентує діяльність Товариства, є Статут, який було затверджено 1 лютого 1919 року. Товариство виконує свої завдання, виходячи з основоположних принципів Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, якими є:
Гуманність. Міжнародний Рух, виникнення якого зумовлене прагненням надавати допомогу всім пораненим на полі бою, без винятку чи переваги, намагається за будь-яких обставин як на міжнародному, так і на національному рівні попереджати або полегшувати страждання людини, забезпечувати повагу до людської особистості. А також сприяє досягненню взаєморозуміння, дружби, співробітництва і міцного миру між народами.
Неупередженість. Міжнародний Рух не робить будь-якого розрізнення за расовою, релігійною, класовою ознакою або політичними переконаннями. Він лише намагається полегшувати страждання людей, і в першу чергу тих, хто найбільше цього потребує.
Нейтральність. Щоб зберегти загальну довіру, Міжнародний Рух не може приймати будь-яку сторону у збройних конфліктах і вступати в суперечки політичного, расового, релігійного чи ідеологічного характеру.
Незалежність. Міжнародний Рух незалежний. Національні Товариства, надаючи допомогу урядам в їх гуманітарній діяльності і дотримуючись законів своїх країн, повин­ні, проте, завжди зберігати автономію, щоб мати можливість діяти відповідно до принципів Міжнародного Руху.
Добровільність. У своїй добровільній діяльності щодо надання допомоги Міжнародний Рух не керується прагненням отримати вигоду.
Єдність. У будь-якій країні може бути тільки одне Національне Товариство Червоного Хреста або Червоного Півмісяця. Воно має бути відкритим для всіх і здійснювати свою гуманітарну діяльність на всій території країни та за її межами.
Універсальність. Міжнародний Рух є всесвітнім. Усі Національні Товариства користуються рівними правами і зобов’язані надавати допомогу одне одному.
У Здолбунівській районній організації Товариства Червоного Хреста України завжди раді активістам та волонтерам, які готові працювати, керуючись принципами гуманізму та милосердя, для надання допомоги під час стихійного лиха, аварій та катастроф, збройних конфліктів, а також сприяти органам охорони здоров’я в медичному забезпеченні поранених і хворих військовослужбовців та цивільного населення під час військових дій, відповідно до Женевських конвенцій 1949 року і додаткових протоколів до них від 1977 року.
Ми щиро вдячні тим волонтерам, які нині допомагають у наданні соціальної допомоги немічним, самотнім людям похилого віку. Також ми дякуємо людям, які активно долучаються до збору теплого одягу і надання суттєвої підтримки під час надзвичайної ситуації - різкого зниження температури повітря.
Сьогодні, як ніколи, актуально звучать для нас слова видатного гуманіста, засновника Хрестовоздвиженської громади сестер милосердя Миколи Івановича Пирогова: «Треба мати міцне здоров’я, самовідданість і терплячу вдачу, щоб творити цю справу милосердя, не гучну, не придатну для суєти, проте дуже корисну для стражденних».
Ми запрошуємо Вас до співпраці.
Здолбунівська районна
організація Товариства
Червоного Хреста України.

Comments are now closed for this entry