Разом зі скандальними законами, які обмежують громадянські права, Верховна Рада 16 січня в «ручному» режимі прийняла державний бюджет на 2014 рік. З народних депутатів від Рівненщини за бюджет проголосували «регіонали» Микола Сорока та Юрій Благодир. Народний депутат від 154-го виборчого округу Валентин Королюк, як і вся опозиція, просто не зареєструвався у сесійній залі, блокуючи трибуну і намагаючись завадити голосуванню.


Причини свого неголосування за державний бюджет на 2014 рік Валентин Королюк пояснює так: «Держбюджет-2014 незбалансований, з нерівномірним розподіленням ресурсів, деякі статті просто шокують. Доходи бюджету завищені на 30 мільярдів гривень. Дефіцит, зафіксований у бюджеті, в рази менший за реальний. Як його будуть покривати? Друкувати гроші, розкручувати інфляцію? Це злочин перед власним народом.
Згідно з прийнятим державним бюджетом, у 2014 році не буде вирівнюватися розрив між мінімальною заробітною платою і першим розрядом тарифної сітки. Тобто зарплата залишиться на тому самому рівні у медичних працівників і у працівників бюджетної галузі. На 300 мільйонів, порівняно з минулим роком, скорочено фінансування потреб швидкої екстреної медичної допомоги.
На 300 млн. гривень проектом бюджету передбачено зменшити в цьому році фінансування на оздоровлення інвалідів, чорнобильців, афганців, виділення житла для афганців не передбачене зовсім. Якщо минулого року на заходи з реабілітації дітей з церебральним паралічем було виділено 49 млн. гривень, то зараз – менше в 72 рази».
У той же час, за словами Валентина Королюка, влада віддячила силовикам. Фінансування Міністерства внутрішніх справ планується збільшити у порівнянні з минулим роком майже на 3 млрд., і воно складе 18 млрд. 384 млн. гривень. Водночас фінансування Збройних сил навпаки буде скорочено на 2 млрд. гривень. Уряд Януковича-Азарова в проекті державного бюджету-2014 на лікування усіх онкохворих дітей виділив у 367 разів менше грошей, ніж на міліцію: лише 50 млн. грн., що в чотири рази менше, ніж минулого року.
«Як можна було голосувати за такий бюджет? Та й саме голосування відбувалося із грубими порушеннями Регламенту Верховної Ради», - зазначає Валентин Королюк.
Щодо передбачення коштів у бюджеті на фінансування округу, то, за словами Валентина Королюка, він звертався і до голови бюджетного комітету, і до Кабміну, щоб в бюджет було включено фінансування проблемних об’єктів на 154-му окрузі. Зокрема, це очисні споруди в районах; нове приміщення Новоукраїнської школи у Млинівському районі, адже старе перебуває в аварійному стані; газопровід від ГРС Опарипси у Радивилівському районі; водопровідні мережі у Здолбунові. «Я готовий був обстоювати важливість цих об’єктів на засіданні бюджетного комітету, але замість засідання комітету відбулись таємні збори «регіоналів» з метою розпилювання грошей. Опозиціонери не отримали жодної копійки. Зате з державного фонду регіонального розвитку округ брата Клюєва в Донецькій області отримав 64 мільйони, округ Володимира Литвина - 55 мільйонів, округ «регіонала» Кіссе в Одеській області - 30 мільйонів. Думаю, мої виборці підтримують мене у тому, що я не голосував за такий бюджет», – зазначив у коментарі Валентин Королюк.
Прес-служба народного
депутата України
Валентина КОРОЛЮКА.

Comments are now closed for this entry