зібралися минулої п’ятниці в будинку культури цементників робітники, інженерно-технічні працівники ВАТ “Волинь-Цемент” на урочисті збори, присвячені Дню будівельника

І це справді так. У переповненій залі сиділи ветерани праці, династії цементної промисловості, робітники та інженери, майстри та начальники цехів, керівний склад ак-ціонерного товариства. Всі вони залишили десь свої проблеми, негаразди, які нагромадились в процесі роботи. А прийшли сюди показати себе, поспілкуватися, почути хороше слово від керівництва підпри-ємства і просто налаштуватись на хвилини приємного відпочинку.
Звучить мідь духового оркестру. Всі встають, виконується гімн України. Ведуча урочистостей Ольга Демчук надає слово генеральному директору ВАТ “Волинь-Цемент”, заслуженому працівнику промисловості України, кавалеру ордена "За заслуги" ІІІ ст. С. Й. Царуку, який більше 24 років очолює колектив підприємства. Він привітав присутніх із святом будівельника, побажав усім міцного здоров’я, благополуччя і добра, творчої снаги і здійснення мрій. Далі Сергій Йосипович зупинився на основних аспектах трудової діяльності колективу, назвав кращих виробничників. І, звичайно, не обійшов “гострих кутів”, проблем, які доводиться вирішувати у цей складний для цементної промисловості час.

 

Відкрите акціонерне товариства “Волинь-Цемент” – найбільше промислове підприємство Здолбунівщини. У загальному обсязі виробництва промислової продукції району його питома частка становить майже 90 %.
Хоча у нинішніх економічних умовах не так вже й легко піднятися на висоту, але підприємство шукає невикористані резерви, прагне у правильне русло направляти інвестиції, розширювати виробничі потужності. Не припиняється виробничий ритм, здій-снюється плановий ремонт обертових печей, в пер-спективі – відкриття нової підстанції, монтаж кабельної естакади, введення в експлуатацію обертової печі № 6 та ін.

 

На підприємстві зберігся колектив, не затримується виплата заробітної плати, розумно вирішуються і соціальні питання, регулярно сплачуються податки. Одне слово, цементники добросовісно виконують свою роботу, сподіваються на кращі часи. Хоча є значні проблеми із збутом цементу.
Віриться, що колективу цементників удасться утримати зайняті позиції, своєю гідною працею знайти шляхи подолання кризи, вийти на нові рубежі. А для цього є всі перспективи. Більше того, ВАТ “Волинь-Цемент” надає конкретну допомогу закладам соціальної сфери, в благоустрою міста. Лише за минулий рік від акціонерного товариства надійшло до районного бюджету 122 мільйони 100 тисяч гривень. Це третій показник в області серед підприємств Рівненщини.
Саме цими та іншими фактами апелювали під час привітань колективу з нагоди Дня будівельника голова райдержадміністрації Любомир Кінах, голова районної ради Василь Тимощук, міський голова Ігор Ольшевський. Окремі виробничники одержали з їх рук почесні грамоти, грошові винагороди.
Заступник директора ПСП “Хлібороб” В’ячеслав Блащук, вітаючи цементників із профе-сійним святом, вручив генеральному директору ВАТ “Волинь-Цемент” С. Й. Царуку заквітчаний сніп нового врожаю та коровай.
Урочисті збори продовжились нагородженням кращих виробничників. Цю почесну місію виконували генеральний директор С. Царук та начальник відділу персоналу і заробітної плати Т. Волчанська. Десятки імен було занесено до Книги пошани товариства, окремим вручено посвідчення ветеранів виробництва і грошові премії. А колишній інженер підпри-ємства, ветеран праці Володимир Городельський удостоївся медалі асоціації “Укрцемент” “Заслужений працівник цементної промисловості України”.
Після вітань і нагороджень аматорські колективи будинку культури цементників подарували учасникам урочистих зборів святковий концерт. До речі, ВАТ “Волинь-Цемент” чи не єдине підпри-ємство в нашому районі, де по-справжньому цінують працю людей, в урочистій обстановці їх вшановують і матеріально, і морально. 
В розмаїтті пісень і музики свято продовжилося минулої неділі в селищі Новоздолбунів.Тут повністю розкрились таланти художніх колективів будинку культури цементників. Їх теж було відзначено профспілковим комітетом ВАТ “Волинь-Цемент”.
Євген ШИЛАН.
На фото:
фрагменти відзначення Дня будівельника у будинку культури цементників.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry