Уже традиційно 5 січня здовбицькі пластуни проводять улюблене свято юнаків і новаків «Різдвяна свічечка».
Цьогорічний захід пройшов у сімейній атмосфері, дуже динамічно і швидко, залишивши по собі теплий спогад.
Основою свята стала легенда про дівчину Марічку, яка напередодні Різдва вирушила в ліс і заблукала. Саме ця казкова героїня прийшла до дітей з проханням про допомогу, а заодно і розповіла, що йшла вона за мерехтливим вогником, котрий допоміг їй не замерзнути в лісі. Цим вогником був Віфлеємський Вогонь Миру, котрий пластуни щороку передають церквам по всій Україні.
Учасники заходу залюбки погодились допомогти Марічці і покликали на свято Святого Миколая, який розповів, що вогник, котрий вів Марічку, насправді є символом вогню віри, любові, надії, добра і ніжності.


Свої колядки цього року виконували рої «Соколики», «Лелечата» та «Ластівки», а також гуртки «Лілеї», «Крилаті» та «Скорпіони». В перервах між колядками і віншуваннями лунав сміх завдяки веселим іграм та жартам ведучої й казкових героїв.
Свято стало ще більш урочистим завдяки іменуванню пластунки-новачки Вікторії Мельник («Лелечата») та складанню пластової присяги пластунами-прихильниками Дариною Поліщук («Лілеї») і Сергієм Мільчаком («Скорпіони»), з чим ми їх і вітаємо.
Завершальним етапом феєрії стали одразу кілька радісних подій. По-перше, Марічка зігрілася, заспокоїлася і дуже-дуже дякувала усім за допомогу. По-друге, Святий Миколай роздав усім, хто долучився до її порятунку, солодкі презенти та висловив сподівання, що вогонь любові, щирості й добра не згасне в наших душах ніколи.
Варто зауважити, що на свято завітали батьки новаків і юнаків та разом з усіма бавилися у ігри, щиро переймаючись за долю Вогню Миру. По закінченні свята новаки та юнаки понесли Віфлеємський Вогонь тим, хто його потребує, передусім самотнім людям, хворим, сусідам родичам та друзям.
Особливу подяку за допомогу в організації свята висловлюємо Роману Красовському, Оксані Нижник та всім, хто долучився до проведення заходу.
Мирослава ЛОСЬ.

Comments are now closed for this entry