Небагато людей після робочого дня повертаються додому спокійними та життєрадісними. Їм можна тільки позаздрити. За більшістю з нас неприємності та проблеми на роботі шлейфом тягнуться додому, що аж ніяк не сприяє спокійній домашній атмосфері - поганий настрій та пригнічений стан передаються іншим членам сім‘ї.
Що ж робити? Психологи радять все ж таки навчитися усі свої “робочі” проблеми залишати за порогом домівки, або, щойно повернувшись, приділити собі дещицю часу, щоб розслабитись і відпочити. Є декілька способів релаксації, які допоможуть зняти стресове напруження. Який підходить саме вам, оберіть самі.
Наприклад, зручно вмостившись у кріслі, розслабтесь і посидьте 10-15 хвилин у тиші (попросіть родичів не турбувати вас у цей час). Або ж заваріть собі чай чи каву і розтягніть чаювання чи кавування хвилин на 10-15 і постарайтесь у цей час ні про що серйозне не думати.
Сприяє релаксації спокійна музика. Добре мати для таких випадків записи співу птахів, шуму дерев чи моря. Такі звуки, як ніщо, допомагають розслабитися. Тож спробуйте поринути в музику, відкинувши всі думки.
Якщо ви повернулись, а ваші близькі вже вдома, випийте чаю або кави разом із ними, спокійно розмовляючи про хатні справи і уникаючи тем “робочих”. Не намагайтеся вирішувати свої проблеми відразу ж після того, як повернетесь додому: коли ми втомлені, зробити це дуже складно або й зовсім неможливо. Знайти раду у складній ситуації зможете після того, як мине трохи часу і спаде напруга робочого дня.
Прийміть теплу ванну (якщо ви дуже розхвильовані, то не рекомендується купатись у гарячій воді). А ще, щоб швидко поновити сили, можна прийняти контрастний душ. Але при цьому не обов‘язково лити на себе окріп чи крижану воду - почніть з м‘якого контрасту. Спочатку максимально гаряча, але приємної температури вода, потім - холодна, наскільки вам це може бути приємно. Але в спекотні дні будьте із душем дуже обережні, пам‘ятаючи, що розігрітий організм боїться значної різниці температур.
Ще непогано, якщо цьому сприяє погода, одразу після роботи прогулятися на свіжому повітрі. А от телевізор тільки посилює стрес, тому думка, що перегляд улюбленого фільму - найкращий відпочинок, як стверджують медики, хибна.  

Comments are now closed for this entry