Учасники відкритого заходу «Міс-Попелюшка – 2013».

 

У літературній студії “Зорецвіт”, як і в житті, є буденні і святкові дні. Буденні сповнені заняттями, на яких вихованці отримують основні навички та вміння стосовно їх літературно-мовних потреб. Останні різноманітні, тож і заняття плануються згідно з програмою так, щоб студійцям було цікаво та корисно.
Не зважаючи на те, що студія в основі своїй літературна, вона захоплює і сферу сценіки і, особливо, текстово-пісенну культуру. Справа в тім, що довгий час “Зорецвіт” працював за власною авторською програмою “Мистецтво живого слова та співаної поезії”. І багато хто з вихованців освоїв ази співу власних текстів під гітарний супровід. Зараз, згідно з вимогою про використання лише затверджених Міносвіти програм, формувати вміння учнів у бардівському напрямку немає змоги. Проте залишилось ще чимало вихованців, які раніше освоїли інструмент, поповнюють гурток і ті, хто вже самотужки навчився грати. Ми раді таким учням. Адже поетичний та пісенний текст завжди ідуть поруч.


Особливу увагу приділяємо роботі з обдарованими дітьми. Адже головне завдання позашкільної освіти - пробудити в дітях їх приховані таланти, підштовхнути до активного творчого самовираження.
“Зорецвіт” налічує чимало творчих особистостей, які пишуть вірші й прозу, створюють сценарії або пісні, майстерно справляються з ролями героїв інсценізацій чи ведучих. Наша студія не раз брала участь у таких конкурсах, як “Перло многоцінне”, “Пан - друг здоров’я”, “Космічні фантазії”. Є й жадані перемоги. Так, у минулому навчальному році літстудійка Олександра Степанюк виборола II місце в області у конкурсі “Космічні фантазії”.
Нещодавно вийшли самодруком збірочки творів наших вихованок Валентини Тарадайко та Анни Ціцюри. Готують свої книжечки Наталія Остапчук, Анна Андрощук, Марія Солтис. У січні 2014-го студія планує провести презентацію збірника “Під сузір’ям “Зорецвіту”.
Усе це - наша щоденна робота, але вона є основою для проведення різноманітних свят, левова частка з яких - концертні програми. Лише цьогоріч, за період весна-осінь, “Зорецвіт” провів до десятка таких виступів. Студійці завітали до міської гімназії, ЗОШ № 1 і № 6, літературно-мистецького клубу “Гранослов” (ЗОШ № 4), не оминули увагою і дві наших бібліотеки. Планується висадка “творчих десантів” у ЗОШ № 3, Квасилівській та Здовбицькій школах. Також, щоб про нашу діяльність дізналось якомога більше юних краян, нещодавно в Інтернет-мережі створено групу під назвою “Літстудія “Зорецвіт”, завершується робота над створенням сайту.
Сформувалась у нас і своєрідна агітбригада. Зрозуміло, що у її складі - найкращі. Особливо хочу відзначити таких активних вихованців, як Катя Василейко, Женя Савелко, Маша Парфенюк, Таня Гаврилюк, Іра Совсунець, Каріна Гендиляк, Аліна Гаврилюк, Настя Демиденко, Ігор Колеєв, Таня Шапіренко, Аня Баранець, Ілля Кушнір, Наталя Остапчук, Марія Солтис та ін.
Започатковано у “Зорецвіті” і “гостини” - зустрічі літстудійців з цікавими людьми. Нещодавно до нас завітав відомий рівненський музикант та автор власних пісень Вадим Ігнатевич - учасник різноманітних творчих фестивалів.
До переліку традиційних святкових заходів, які проводить “Зорецвіт” належать і такі, як “Серця двох”, “Жінка і Весна”, “Дороги Перемоги”. Та особливо хочеться відзначити конкурсно-пізнавальну програму “Міс-Попелюшка”. В ній, як правило, беруть участь 6 “Попелюшок”, вихованок студії, приблизно одного віку, які змагаються у спритності, кмітливості та хазяйновитості. Цьогоріч теж відбувся цей конкурс. Почесний титул «юної принцеси» виборола Аліна Гаврилюк.
Вихованці студії об’єнались у справжню велику родину, життя якої сповна означене словами з нашого гімну:
Кращого нема нічого в світі,
Як життя у нас у “Зорецвіті”!
Тут складають всі пісні чудові,
Ставлять сценки і зростають в слові!
Керівник
літстудії “Зорецвіт”
Юрій БРЖЕЧКО.

Comments are now closed for this entry