Вже місяць звучить питання: «Чому? Чому Янукович робить так, щоб українці з більшою силою піднімались на протест?». Вже місяць той, хто носить титул «президент України» робить все, щоб його ненавиділа переважна більшість громадян країни. І не просто ненавиділа, а вже протягом багатьох днів протестувала і билась з його чи не єдиними реальними захисниками зі спецпідрозділу «Беркут». І раптом я знайшов відповідь…

 


Гени!
У Януковича і Ко інший генетичний код. Віктор Федорович – білорус, рід якого з білоруського села Януки, Волколатскої сільради Докшицького району Вітебської області. Микола Янович Азаров родом з російського міста Калуга. Про Андрія Клюєва «Вікіпедія» пише наступне: «український політик та бізнесмен російського походження». Я не маю нічого проти інших національностей, тим більше росіян і білорусів, серед яких маю і родичів і друзів. Але у них інший генетичний код і світосприйняття.
Для порівняння. Коли в стодвадцятимільйонній Росії на протест виходить сто тисяч, росіяни кажуть – БАГАТО. Коли в сорокашестимільйонній Україні на Європейську площу вийшло двісті тисяч, ми сказали – МАЛО. І вийшли мільйоном. Коли в Білорусі протест розганяють силовики, це заспокоює народ на кілька років. Коли в Києві «Беркут» розігнав протестуючих – українці вийшли на вулиці Києва і звели барикади.
Згадався один знайомий з мого підліткового минулого. В селі ми ходили в клуб на дискотеки. Ні для кого не секрет, що частенько ці танці закінчувались бійками. Був у нас в селі один хлопчина, якого звали Саша. Під два метри росту, широкий в плечах і сильний в руках, але дуже спокійний. Він не реагував на образливі слова, посміхався, коли хтось починав до нього чіплятись. Одного разу «гості» з сусіднього села почали до нього придиратися «по-дорослому», а Саша все посміхався і просив: «Хлопці не чіпайте, не треба».
А це ще більше «заводило» нападників. Один з них вдарив Сашу по обличчю і з носа пішла кров. З обличчя мого знайомого зникла посмішка, він витер носа долонею, побачив на ній кров. Посмішка зникла з обличчя, він підняв погляд на кривдника і спокійно сказав: «А тепер – тікай!». Аби закінчити історію, просто зазначу, що того вечора ніхто з кривдників без розбитого носа за межі села не втік.
Ми - нащадки козаків, гайдамаків і повстанців. В наших жилах тече коктейль із волі та спротиву. Варто нарешті це зрозуміти й затямити. Інакше будуть проблеми.

 

Знаки!
Про те, що з українцями можуть бути проблеми, вищі сили попереджали Віктора Федоровича від самого початку. Різні натяки супроводжували Януковича з першого дня президентства. Саме в ніч перед інавгурацією розколовся пам’ятник засновникам Києва у столиці.
Потім перед Януковичем закрились двері Верховної Ради України, коли він заходив, щоб принести присягу українському народу. Трохи згодом під президентом зламався стілець під час наради.
Але главу держави це не зупиняло, він уперто не бачив чи не хотів бачити натяків. Мабуть, щоб вже дійшло по-справжньому, його стукнуло вінком.
Навіть гадалка-початківець вам скаже, що це дуже нехороший знак і Віктору Федоровичу варто було б замислитись. І є над чим. Ще в 2010 році в інформаційному просторі з’явилась інформація про нібито пророцтво якогось карпатського мольфара. Він, начебто, сказав: «Там у вас у Києві якогось пана сьогодні висвятили на царя. Його вб`ють через три роки».
В жодному разі не бажаємо смерті Януковичу, хай живе здоровий до глибокої старості. Він, мабуть, хороший батько і люблячий дід. Та й взагалі нікому не бажаю смерті. Бо людське життя - то найбільша цінність. В Україні вміють терпіти і прощати, українці люблять життя, але в них є гасло: «Україна – понад усе!». І з цим нічого не вдієш.
В наших жилах тече козацька, гайдамацька, холодноярська і повстанська кров. Вона довго спала, але її розбудили, і з цим вже нічого не поробиш. Віктору Януковичу треба було б зважати на підказки долі і ментальну особливість України. Хоча б заради того, щоб не доводити до ситуації, як в історії з Сашею.
Олексій КРИВОШЕЄВ.

 

“Мене висаджують з таксі, коли впізнають, хто я такий!”
Вадим Колесніченко, народний депутат від Партії регіонів.
Джерело - “Українська правда”.

 

«Ваш мирний протест надихає світ...

Лише український народ має визначати своє майбутнє».
Американський сенатор Джон МакКейн.

 

Comments are now closed for this entry