Одна з основних проблем галузі медицини району - недостатнє фінансування на утримання закладів охорони здоров’я, які збудовані за радянських часів і потребують проведення ремонтів, переоснащення, оновлення матеріально-технічної бази, забезпечення сучасним медичним обладнанням. На жаль, на все в бюджеті грошей не вистачає.
Звичайно, завдяки допомозі спонсорів, районній владі вдається дещо зробити для поліпшення ситуації в сфері медицини, як от, до прикладу, минулорічна реконструкція хірургічного відділення ЦРЛ. Але такі прояви доброчинності носять в більшості разовий характер або ж пов’язані з якимись вигодами для тих, хто надає спонсорську допомогу.


Абсолютно інші мотиви носить благодійність відомого на Здолбунівщині і за її межами підприємця Станіслава Олександровича Сере­дюка, генерального директора ПП “Компанія Автоленд”. В її основі лежить глибока моральність і усвідомлення соціальної відповідальності перед суспільством. Зокрема, успішний бізнесмен не байдужий до проблем медицини. Так, років три тому він придбав для травматологічного відділення ЦРЛ апарат електрохірургічний “Надія-2”, який суттєво полегшив працю лікарів при проведенні операцій.
І ось, арсенал добрих справ С. О. Середюка поповнився ще однією - за кошти підприємця реконструйовано палату з покращеними умовами перебування для хворих. Від колишнього вигляду цього приміщення не лишилося й сліду. Тут зроблено якісний євроремонт, замінені вікна й двері, придбані сучасні меблі, облаштована душова та умивальник, забезпечено підігрів води. Крім того, для палати закуплено телевізор, холодильник, мікрохвильову піч та ін. обладнання.
У такій палаті хворі почувають себе комфортно, що сприяє їх ефективному лікуванню та якнайшвидшому видужанню.
- Із Станіславом Олександровичем у нас склалися дружні стосунки, він завжди йде нам на зустріч, - говорить завідуючий терапевтичним відділенням Здолбунівської ЦРЛ Олексій Васильович Ясен. - Слід зазначити, якщо С. О. Середюк береться за справу, то робить це якісно, серйозно, ґрунтовно, щиро. І ми вдячні підприємцю за його небайдужість і прагнення допомогти. Хотілося б, щоб шляхетні дії цієї людини стали й для інших прикладом для наслідування.
Як бачимо, не дивлячись на економічні труднощі сьогодення, успішні в бізнесі люди при бажанні завжди знайдуть можливість для доброчинності, проявляючи турботу про тих, хто дійсно її потребує.
Людмила ВАСЮК.

На фото: О. В. Ясен і С. О. Середюк у оновленій палаті.

Comments are now closed for this entry