Минулої неділі у читальному залі центральної районної бібліотеки відбулась літературна зустріч, приурочена до 215-річчя з дня народження видатного польського поета Адама Міцкевича, яке відзначатиметься 24 грудня цього року. Захід організували спільно працівники ЦРБ та члени Товариства польської культури Здолбунівщини.


Присутні, завдяки розповіді бібліотекаря Людмили Скірканіч, перегорнули сторінки біографії, насиченого подіями і подорожами, життя світоча польської літератури. Звучали двома мовами - українською (в перекладі Максима Рильського, Леоніда Первомайського й ін.) та польською поезії А. Міцкевича. Зокрема “Рибка”, “Прощання”, “Буря”, “Бахчисарай”, “Непевність”, “До Лаури” та ін. Їх читали працівники книгозбірні Світлана Жив’юк та Євгенія Пилипчук, а також представниці Товариства польської культури Здолбунівщини Софія Михалевич, Галина Ремішевська, Поліна Цалко, Анна Будерацька, Галина Копач.
Зустріч проходила на ліричній ноті, у форматі невимушеного спілкування за кавою.
Приємним сюпризом для учасників заходу стало знайомство із творчістю здолбунівської поетеси Світлани Буткевич, яка теж завітала до бібліотеки. Її вірші нікого не лишили байдужим, адже торкаються близьких кожній людині тем.
Крім того, відбулись щира розмова про літературу, читання, духовність, обмін інформацією про польські та українські народні звичаї і традиції відзначення свят зимового циклу. Ще одним подарунком присутнім стали колядки та пісні польською й українською мовами у виконанні жінок з Товариства польської культури Здолбунівщини. Усі бажаючі мали змогу ознайомитись з тематичною книжковою виставкою “Співець слов’янської душі”, присвяченою творчості А. Міцкевича і розгорнутою у ЦРБ.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry