8 серпня своє професійне свято відзначають зв’язківці – військовики роду Сухопутних військ Збройних Сил України, представленого і в нашому обласному центрі. 
Війська зв’язку Збройних Сил України беруть початок із військ зв’язку армії колишнього Радянського Союзу, які тернистий шлях становлення подолали в роки першої світової та громадянської воєн. Згідно з указом уряду від 20 жовтня 1919 року війська зв’язку отримали централізоване керівництво і були переформовані у самостійні спеціальні війська.


З 8 серпня 1920 року на перших київських інженерних курсах командного складу проводилась підготовка офіцерів-зв’язківців. Саме цю дату й було обрано точкою відліку для історії військ зв’язку Збройних Сил України. Згідно з Указом Президента України № 154/2000 від 1 лютого 2000 року, враховуючи заслуги військ зв’язку у зміцненні обороноздатності держави, в Україні встановлено свято – День військ зв’язку.
Війська зв’язку призначені для розгортання й експлуатації системи військового зв’язку і автоматизації з метою забезпечення управління військами у мирний і воєнний час. Серед частин зв’язку Рівненського гарнізону важлива роль належить 55 окремому лінійно-вузловому полку зв’язку, що забезпечує надійний зв’язок командуванню 13 Армійського корпусу, та який 9 серпня відзначатиме 68-у річницю з дня створення. В незалежній Україні полк неодноразово брав участь у навчаннях, що проводились у ЗС України.
Серед військовослужбовців полку багато вихідців із нашого району. Як серед офіцерів, так і солдатів контрактної служби. Один з них - акумуляторник ремонтної роти Денис КОНЕЧНИЙ, якого ви бачите на знімку. Воїн користується авторитетом у підрозділі та частині, продовжуючи славні традиції військових попередніх поколінь, докладає максимум зусиль для забезпечення бойової готовності, організованості і дисципліни, постійно вдосконалює власну бойову та професійну майстерність.
З нагоди професійного свята вітаю усіх зв’язківців – воїнів, ветеранів Збройних сил України, фронтовиків. Бажаю їм міцного здоров’я, щастя, життєвих гараздів, родинного благополуччя і спокою, мирного неба над головою.
Олександр КОТЮБІН, 
начальник відділення 
167 ТЦК ВСК, прапорщик.

Comments are now closed for this entry