ПАТ “Рівнеобленерго” нагадує, що однією з причин аварійних відключень електроенергії є гілля дерев недоглянутих садів, присадибних ділянок та домогосподарств. Часто таке гілля спричиняє обриви проводів електропередач під час сильних дощів, гроз та шквальних вітрів.
Обірваний провід ліній електропередач - це не тільки аварійне відключення від електропостачання значної кількості споживачів, але і велика небезпека для життя людей, особливо дітей.


ПАТ “Рівнеобленерго” нагадує мешканцям, що своєчасне обрізання гілля дерев, що знаходиться поблизу ліній електропередач, запобігає аварійним відключенням та покращує якість електропостачання.
Згідно з Правилами охорони електричних мереж та Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України обрізання гілок здійснюється власником дерева або за його кошти з дотриманням умов забезпечення відстані не менше 1 м у вертикальній площині від повітряної лінії електромережі напругою 0,4 кВ і на відстані 2 м для електроліній напругою 10 кВ.
З метою дотримання правил техніки безпеки, для проведення обрізання гілок дерев, що складають загрозу обриву проводів електропередач, споживачу необхідно звернутися в електромережі і погодити час та дату для відключення напруги на момент обрізання гілок.
Компанія звертається до землевласників з проханням своєчасно здійснювати нагляд за насадженнями: ліквідувати аварійні дерева, що загрожують падінням на проводи повітряних ліній електропередачі, та вирізати сухі й поламані гілки.

Comments are now closed for this entry