Майже тридцять питань розглянули депутати районної ради

на пленарному засіданні, яке відбулося 29 липня


Внесено зміни до бюджету
Заслухавши повідомлення заступника голови РДА Ю. П. Лиморенка, районна рада затвердила звіт про виконання районного бюджету за перше півріччя ц. р. та внесла зміни до цьогорічного кошторису.
Збільшивши доходи і видатки загального фонду на 520365 грн., рада затвердила обсяг доходів у сумі 96742331 грн., а обсяг видатків – у сумі 96842001 грн.
Внесено зміни до обсягів міжбюджетних трансфертів. Зокрема, затверджено дотацію сільським бюджетам для виплати заробітної плати та проведення розрахунків за комунальні послуги і енергоносії у сумі 117975 грн. та у сумі 11 тис. грн. субвенцію Будеразькому сільському бюджету для реконструкції котельні лікарської амбулаторії. Збільшено на 5 тис. грн. субвенцію Миротинському сільському бюджету на газифікацію хутора Замосток. Також вирішено затвердити субвенцію на виконання районної програми з корегування робіт з грошової оцінки земель населених пунктів нашого району в сумі 49605 грн. Вона надаватиметься за умови співфінансування видатків з відповідного сільського бюджету не менше 60 % вартості цих послуг.
Доходи і видатки спеціального фонду районного бюджету збільшено на 744821,62 грн., в т. ч. бюджету розвитку - на 65334 грн.
В цілому ж, вносячи зміни до бюджету, виходили з можливостей. А вони, зважаючи на вплив кризи на діяльність господарського комплексу району, невеликі.

Увагу – соціальному захисту населення
Рада прийняла рішення щодо забезпечення в районі встановлених чинним законодавством соціальних, економічних, правових і конституційних гарантій у сфері соціального захисту населення. Протягом першого півріччя ц. р. управлінням праці та соціального захисту населення нараховано та виплачено різних видів допомог на суму 8880,7 тис. грн. В районі розроблено та діють програми реабілітації інвалідів, “Ветеран”, соціальної підтримки та реабілітації інвалідів через втрату зору, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.
Однак досі не вирішеною залишається проблема щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі прожиткового мінімуму. Рішенням Конституційного Суду України не визначено джерело фінансування додаткових витрат та не зобов’язано внести зміни до Державного бюджету.
І як наслідок – на 1 липня Здолбунівським районним судом прийняті рішення по 251 справі на суму 786,3 тис. грн. Рахунки управління заблоковані, що унеможливлює повноцінну роботу працівників установи. Все це створює незручності для осіб, які звертаються сюди за призначенням усіх видів допомоги, викликає соціальну напругу в районі. Однак ця проблема може бути вирішена лише на законодавчому рівні.
Депутати проаналізували хід виконання попередньо прийнятого рішення районної ради “Про роботу територіального центру з обслуговування одиноких громадян похилого віку та інвалідів з надання соціальних послуг одиноким, непрацюючим, малозабезпеченим громадянам”. З-поміж низки завдань рекомендовано нашому терцентру вивчати і впроваджувати досвід роботи подібної установи Радивилова, а Будеразькому сільському голові В. Ф. Баранову - подбати про те, аби до 1 жовтня було замінено котел у котельні та підготовлено її до опалювального сезону. Повернутися до розгляду цього питання депутати вирішили у липні наступного року на засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення та роботи з ветеранами.

Програми: доповнювали діючі, приймали нові
Серед нових – програми розвитку вулиць і доріг комунальної власності району на 2009-2013 роки та медико-психологічної реабілітації неповнолітніх осіб, які постраждали у надзвичайній ситуації техногенного та природного характеру місцевого або об’єктового рівня, а також у яких внаслідок такої надзвичайної ситуації загинув один із батьків або обоє батьків. Доповнення та зміни внесено до комплексних програм з енергозбереження, профілактики злочинності, економічного і соціального розвитку району. Програму “Ветеран” доповнили пунктом про те, що при затвердженні районного бюджету щороку передбачати кошти для надання фінансової підтримки сім’ям загиблих воїнів в Афганістані для часткової компенсації витрат на житлово-комунальні послуги.

Депутатські запити
На сесії було розглянуто хід виконання запитів депутатів Є. І. Долгаль, С. В. Ніколіної, О. Є. Дацюка, С. І. Рижука. Нагадаю, що стосувалися вони санітарного стану лісосмуги вздовж залізничної колії, спорудження в м. Здолбунові пам’ятника Т. Г. Шевченку, виплати матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам районного будинку культури, надання матеріальної допомоги на лікування онкохворих дітей, відкриття притулку для тварин, ремонту мостів та дороги від с. Копитків до с. Івачків. Вирішено ці запити залишити на контролі. Депутатський запит щодо будівництва під’їзних доріг до сіл Підгайне та Святе взято до уваги.  
Нові запити, які прозвучали на сесії, стосувалися виділення коштів для ремонту спортивного залу у ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, руху великовагового транспорту вулицею Незалежності у м. Здолбунові. Прийнято відповідні рішення. До виконання депутатського запиту щодо збору коштів на спорудження пам’ятника Івану Мазепі в Полтаві депутати райради та запрошені на сесію долучилися вже того ж дня.

Емоцій на сесії не бракувало
Вперше сплеск їх перервав розмірений робочий ритм під час розгляду питань щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки двох земельних ділянок, які передаються в оренду. Одна з них розміщена на території Мізоцької селищної, а друга – Будеразької сільської рад і призначені вони для риборозведення. Дискусія розпочалася з запитань про причини та доцільність передачі в оренду цих земельних ділянок на різний строк і переросла в обговонення непростої ситуації, яка склалася в нашому районі з орендою ставків. Одні стверджували, що із їх передачею, а надто на тривалий час, обмежуються соціальні інтереси місцевих громад. Інші доказували, що все робиться згідно з чинним законодавством. І хоч кожен з виступаючих залишився зі своєю думкою, усі погоджувалися з тим, що до прийняття рішень стосовно земельних питань слід підходити ретельно, з юридичної точки виважено і в місцевих громадах, і на рівні районної влади. Адже пізніше змінити щось практично нереально.
З новою силою розгорілася дискусія під час розгляду депутатського запиту стосовно відкриття дошкільного закладу в Івачкові. Приміщення садка нині перебуває у такому занедбаному стані, що потрібні неабиякі кошти, аби довести його до ладу. Кажуть, що шукати винних – справа невдячна. Отак і в цьому випадку. Звучали звинувачення на адресу голови Миротинської сільської ради в тому, що місцева влада не вживала дієвих заходів для належного зберігання цієї будівлі. Та після аргументів, наведених депутатом районної ради С. І. Рижуком, який проживає на території цієї сільської ради і добре знає ситуацію, вирішено було детально вивчити це питання, врахувавши усі нюанси, а вже потім приймати рішення.


***
На сесії районної ради було розглянуто чимало інших питань. Зокрема, прийнято рішення щодо виконання Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів”. Враховуючи суспільну небезпеку, яку несе алкоголізм у родини й особисте життя громадян, районна рада рекомендувала органам місцевого самоврядування заборонити виїзну торгівлю алкогольними напоями у місцях проведення масових заходів під час відзначення державних, національних та релігійних свят. 
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry