Одним із шляхів сприяння розвитку сільських населених пунктів є участь їх громад в програмах та конкурсах з реалізації грантових проектів. Здолбунівщина вже має певний досвід у цій справі. Так, починаючи з 2011 року, коли районною радою вперше було проведено конкурс ініціатив територіальних громад, і до сьогодні місцеві ради підготували та подали на конкурси підтримки і розвитку територій 62 проекти, з яких 40 здобуло перемогу. Загальна сума, витрачена на реалізацію проектів – 1 млн. 215 тис. грн., з них понад 644 тис. грн. – залучені грантові кошти, понад 159 тис. грн. – позабюджетні кошти (внесок громад), понад 411 тис. грн. – внесок сільських та селищного бюджетів.


Ефективно використовують можливість щодо залучення грантових коштів в Урвенській сільській раді. Очільник цієї сільської громади Л. М. Балабат давно зрозуміла, що участь у конкурсах проектів територіальних громад - одна з не багатьох можливостей щось у селі збудувати чи відремонтувати, адже самотужки сільській раді працювати дуже складно.
Лідія Михайлівна твердо переконана, що домогтися певних результатів можна лише тоді, коли влада та громада мають спільну мету та чітко бачать шляхи її досягнення.
Важливим моментом співпраці між органом місцевого самоврядування і громадою стало створення в кожному з 6 населених пунктів сільської ради сільських комітетів самоорганізації населення, які очолили обрані голови (старости). Завдяки спільним зусиллям цих комітетів, а також неймовірному ентузіазму та цілеспрямованості сільського голови Лідії Балабат, Урвенська сільська рада протягом останніх років реалізувала аж 10 грантових проектів (найбільше в районі!).
Так, у с. Йосипівка на початку 2013 року за грантові кошти Інституту аналізу державної та регіональної політики реалізований проект “Усмішки мого дитинства” - облаштовано дитячий ігровий майданчик, який став улюбленим місцем проведення дозвілля сільської дітей. Бюджет проекту – понад 14 тис. грн. (половина з них - грант).
У с. Залісся у 2012 році за грантові кошти благодійного фонду «Любіть Україну» реалізовано проект «Все найкраще дітям», метою якого стало також встановлення дитячого майданчика.
А реалізація торік проекту «Ми мудрість п’єм із джерела епохи» дала змогу оформити у будинку культури села Гільча Друга народознавчу світлицю.
Як стверджує народна мудрість, під лежачий камінь вода не тече. Усвідомлюючи цю істину, Л. М. Балабат і далі планує використовувати можливість участі громад сіл у різних проектах. А очолювана нею сільська рада – наочний приклад того, що самоорганізація населення – не якесь ефемерне поняття, а цілком реальна можливість для подальшого розвитку і процвітання сільських населених пунктів.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry