Напередодні Дня Збройних сил України в країні, а зокрема й на Здолбунівщині, завершився осінній, останній призов на строкову військову службу до ЗСУ. Впродовж року в армії наші юнаки здобуватимуть відповідні військові знання, загартують себе для дорослого життя, стануть справжніми чоловіками. Адже служба у Збройних силах - серйозна, почесна і відповідальна.
Про специфіку й особливості цього призову ми попросили розповісти районного військового комісара району О. П. Ємченка.

 

- Олексію Петровичу, що можете сказати про перебіг призовної кампаній у нашому районі?
- Осіння призовна кампанія в районі пройшла без зривів та проблемних питань. Хочу відзначити, що багато хлопців приходили самі у військкомат з метою піти служити в армію, щоб у майбутньому мати престижну державну роботу, перспективу для кар’єрного зростання. Тим більше, що цей призов на строкову військову службу був останній, але тільки у Збройні сили України. У внутрішні війська МВС призов ще буде в 2014 році відповідно до Указу Президента України, підписаного 14 жовтня 2013 року.


- Скільки юнаків поповнили лави Збройних сил України?
- Осінню 2013 року призвано і відправлено у війська 19 юнаків зі Здолбунівського району.
- Які основні критерії відбору юнаків до служби в армії?
- Це відмінний стан здоров’я, відповідні морально-ділові якості та рівень освіти – повна середня і вища.
- Поділіться, будь-ласка, як служать наші юнаки, які відгуки про них приходять з військових частин?
- Не повірите, але найкращі відгуки про армію надходять від матерів. Дякуючи, говорять, що сини стали мужнішими, розумнішими, а головне - слухняними, проявляють більше поваги до батьків.
З військових частин приходять також позитивні відгуки.
- Якщо демобілізований солдат вирішив не поривати з військовою службою, то яким чином йому може допомогти райвійськкомат?
- Військовий комісаріат проводить відбір на військову службу за контрактом. Всім бажаючим треба тільки звернутись у РВК, вибрати місце служби і посаду. У найкоротший термін контрактник буде направлений до місця служби. Для детальної інформації прошу звертатись до мене особисто (0688457368) та до працівників РВК.
- Скільки контрактників зі Здолбунівщини служать у ЗСУ і як вони про неї відгукуються?
- В 2013 році з району призвано 10 юнаків на військову службу за контактом. Відгуки позитивні. Де ще можна заробити 2800-3200 гривень з середньою освітою за плечима та не маючи ніякого трудового стажу.
- Чи є серед тих, хто виявив бажання служити на конт­рактних умовах, жінки?
- Жінки звертаються часто. Але, на жаль, вакантних посад для представниць прекрасної статі дуже мало. Тому раджу бажаючим звертатись спочатку до командирів військових частин; якщо отримаєте дозвіл, тоді військкомат оформить особову справу.
- З азами військової справи юнаки починають знайомитися в середній школі. Чи причетний райвійськкомат до ведення початкової військової підготовки у навчальних закладах району?
- Причетний, але тут багато проблемних питань, вирішення яких не залежать від нас. Хотілося б, щоб на рівні держави був прийнятий новий пакет законодавчих актів, які регламентували б проведення підготовки юнаків до служби в армії з відповідним матеріально-технічним забезпеченням.
– Дякую Вам, Олексію Петровичу, за інтерв’ю. Щоб Ви хотіли ще побажати наостанок?
- Хочу поздоровити всіх, хто причетний до служби в армії України. Бажаю всім доброго здоров’я, щастя, сімейного благополуччя, а найголовніше - щоб не довелося військовим застосовувати на практиці свої знання та уміння – мирного неба над головою!
Спілкувалася
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry