День пам’яті цієї шанованої в християнському світі святої відзначається 7 грудня.
Катерина - дочка правителя Олександрії Єгипетської Конста. Вона була дуже гарною і розумною. Коли прийшов час виходити заміж, вона оголосила батькам, що погодиться одружитися лише з тим, хто перевершить її в знат­ності, багатстві, красі і мудрості. Чимало багатих і знат­них женихів просили її руки.


Один святий старець сказав Катерині, що він знає Юнака, котрий перевершує її в усьому, і вручив їй ікону Божої Матері з Богонемовлям Ісусом на руках. І Катерина, відчувши заклик Господній, обрала шлях наслідування Господа, і відтепер її надихала одна мета: жити для Ісуса Христа. Свята Катерина молилася всю ніч і удостоїлася бачити Матір Божу, яка просила Свого Сина подивитися на Катерину, що стояла на колінах, але Він відвернув Своє лице.
Коли старець навчив святу таємниць християнської віри і здійснив над нею таїнство хрещення, їй знову було видіння Пресвятої Богородиці з Немовлям. Тепер Господь ласкаво дивився на неї і дав їй перстень, заручивши з Собою.
У той час в Олександрії було пишне язичницьке свято. Свята Катерина безбоязно пішла до головного жерця - імператора Максиміана, сповідала свою віру і мудро викрила омани язичників. Імператор піддав святу жорстоким мукам, а потім кинув у темницю. Наступного дня мученицю знову привели на судилище. Під загрозою колесування їй запропонували принести жертву богам, але Ангел розтрощив знаряддя страти. Свята Катерина твердо визнала вірність своєму Небесному Нареченому - Христу і з молитвою до Нього сама поклала голову на плаху під меч ката.
Мощі святої були перенесені ангелами до Синайської гори.
Свята Катерина вважається покровителькою навчання, захисницею під час вагітності та пологів. На Русі напередодні свята дівчата постили і молилися святій Катерині про вдале заміжжя.
Церква на честь святої великомучениці Катерини у нашому місті - єдина на Рівненщині. Тому на храмове свято до Здолбунова щорічно з’їжджаються паломники з усіх куточків нашої та сусідніх областей.

Comments are now closed for this entry