У Суємській ЗОШ І-ІІ ст. відбулося вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Ініціаторами і учасниками проведення лінійки пам’яті були учні 9 класу, які й розповіли про ті трагічні роки в Україні. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору.
Голод - це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Пекло, створене в Україні на початку 30-х років ХХ ст., - гірка сторінка вітчизняної і світової історії. Сьогодні, коли від початку голодомору минає 80 років, ми не маємо права забути народне слово правди. Адже наш найсвятіший обов’язок - зберегти пам’ять про всіх невинно закатованих, про тих, хто не дожив, про тих, хто не долюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути.


Згадуючи у своїх молитвах усіх, хто страждав і помер під час страшного Голодомору, віримо, що в ці дні по всій Україні люди запалюють свічки, щоб пом’янути тих, кого забрали сталінські катівні та голодна смерть. Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
Микола МАРИНІН,
вчитель історії,психолог Суємської ЗОШ І-ІІ ст.

На фото: учні - учасники шкільного заходу до роковин Голодомору.

Comments are now closed for this entry