Пам’ять жертв голодоморів в Україні минулої суботи вшанували учасники траурного заходу, який відбувся у районному будинку культури. У залі були присутні керівники району, представники підприємств, установ, організацій міста, партійних організацій, громадськість Здолбунова.
Ведуча Ірина Мельник, керівники релігійних громад, запрошені на захід, голова райдержадміністрації В. Шуль та голова районної ради В. Тимощук, учасники літературно-музичної композиції, виступаючи перед присутніми, нагадали їм про страшні події 80-річної давності. За масштабами голодомор перевищив втрати нашого народу у Другій світовій війні. За різними даними, впродовж 1932-1933 рр. від голодної смерті померли від 7 до 10 мільйонів українців. Щохвилини голод забирав 17 чоловік, щодоби помирало 25 тисяч. Третина загиблих - діти.
Виступаючі наголосили, що наше завдання - пам’ятати ті події і донести цю пам’ять майбутнім поколінням. Ми не маємо права забувати трагедію, яка стала гірким уроком для українського суспільства, для всього людства.


Учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні хвилиною мовчання. А потім, вишикувавшись у колону, пройшли до пам’ятного знака жертвам голодоморів, де поклали вінки, квіти, колоски, а також запалені лампадки і свічки на знак вічної пам’яті про невинно убієнних.
На завершення всі присутні скуштували хліба, спеченого за рецептом тих голодних років – з кори дерев, полови, кукурудзяного лушпиння, вівса і ячменю. Цю акцію нід гаслом “Спробуй смак Митного союзу” провели представники районної організації УНП.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry