На засіданні колегії райдержадміністрації, яке відбулося під керівництвом голови РДА В. С. Шуля минулого тижня, серед питань порядку денного основним було про підсумки роботи галузей господарського комплексу Здолбунівщини за 9 місяців 2013 р. З інформацією з цього питання виступив перший заступник голови РДА В. М. Сидорня.


Аналізуючи стан справ у такій важливій для забезпечення економічного розвитку району галузі, як промисловість, Володимир Миколайович зазначив, що обсяг реалізованої підприємствами району продукції за 9 місяців ц. р. склав 481,9 млн. грн., що становить 98 % у порівнянні з відповідним періодом 2012 року. Виробництво цементу на ПАТ “Волинь-Цемент” зменшилося на 7,3 %, плитки тротуарної на ТОВ “Волинь-шифер” - на 29,4 %. Проте зросли обсяги виробництва цегли на ТОВ “Здолбунівський завод будівельних матеріалів” на 7,7 %, плівки поліетиленової на ПрАТ “Завод пластмасових виробів “Іскра”- на 0,8 %. Значно покращилися виробничі показники на ТОВ “Укрцемремонт Здолбунів”.
З метою модернізації промислового комплексу району на підприємствах реалізується ряд проектів та інвестиційних програм. Цьогоріч було втілено в життя енергозберігаючі проекти у бюджетній і комунальній сферах, і ця робота триває.
За звітний період проведено ремонт 41 дороги (з 50 запланованих на рік) на загальну суму 6600,4 тис. грн., в т. ч. капітальний ремонт двох вулиць у м. Здолбунів та однієї у с. Копиткове, поточний ремонт 38 доріг - 22 в місті та 16 в сільських населених пунктах.
Реалізується комплекс заходів із реформування та розвитку житлово-комунального господарства. Покращився порівняно з минулим роком рівень проплати за енергоносії, проте заборгованість населення за комунальні послуги залишається значною. Тому виконавчою службою спільно з представниками комунальних підприємств проводиться відповідна робота щодо підвищення платіжної дисципліни споживачів.
Порівняно з відповідним періодом 2012 року за 9 місяців нинішнього в районі скористалися послугами пасажирського автомобільного транспорту у 8,9 раза більше пасажирів, середньомісячна заробітна плата зросла на 9,7 %, службою зайнятості зареєстровано на 32 безробітних менше, а рівень працевлаштування склав 140,2 %, завдання з надходжень до Пенсійного фонду України виконано на 102 %. Разом з тим, недоїмка до ПФУ у порівнянні з початком року зросла на 22,8%.
Звітуючи перед членами колегії про виконання бюджету району за 9 місяців ц. р., начальник фінансового управління В. М. Нечипорук зазначив, що впродовж вказаного періоду виникали проблеми щодо наповнення дохідної частини районного кошторису, зокрема з надходженням власних доходів, які становлять в його структурі 40 %. Однак виконання бюджету району забезпечено по всіх показниках.
Так, завдання з надходжень до загального фонду зведеного бюджету району виконано на 115,7 %, до державного бюджету - на 122,6 %, до місцевого - на 112,7 %. Заборгованість до зведеного бюджету скоротилася на 5,8 млн. грн. і становить 23,6 млн. грн.
Завдяки залученню казначейської позики, а за 9 місяців ця сума склала 77 млн. грн., вдавалося вчасно виплачувати заробітну плату бюджетникам. З початку року було проплачено незахищених видатків на 2,5 млн. грн., проте 200 тис. грн. станом на 1 жовтня не профінансовано.
Крім того, В. М. Нечипорук наголосив, що в 4 кварталі виконання бюджету буде досить напруженим. Адже найбільше навантаження на нього зазвичай відчувається в останні місяці року. Виправити ситуацію, на думку начфіна, вдасться завдяки надходженню у листопаді платежів від сільськогосподарських виробників (1,5 млн. грн.). Завдяки цим коштам деякою мірою можна буде дещо “вирівняти” районний кошторис і завершити бюджетний період без заборгованості по захищених видатках. Разом з тим, зазначив В. М. Нечипорук, незахищені видатки доведеться обмежити. Але ті з них, що є першочерговими, носять обов’язковий характер, будуть фінансуватися.
На засіданні колегії розглядалося також питання виконання делегованих повноважень виконкомом Новосілківської сільської ради, з якого виступили з інформаціями заступник голови райдержадміністрації О. В. Федорук та Новосілківський сільський голова М. В. Годованюк. Про організацію системи контролю за виконанням документів та стан виконавської дисципліни за третій квартал 2013 р. проінформувала завідувач сектора контролю апарату РДА Ж. М. Батрона.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry