За декілька століть існування такої гри, як футбол, цей вид спорту отримав та гордо носить статус «короля». Хтось відверто не розуміє, що цікавого в тому, коли 22 чоловіки бігають за одним м’ячем, а сотні тисяч уболівальників спостерігають за цим дійством. Але для багатьох футбол – це театр. Це - найкращий винахід людства. Це – своєрідна мова, яка об’єднує мільйони людей по всьому світу. Футбол – це життя... В Україні шанувальників цієї захоплюючої гри без перебільшення - мільйони. Чимало їх є і на Здолбунівщині. У нашому районі традиційно проводиться чемпіонат та розіграш кубка з футболу, так званий зимовий турнір, участь у різноманітних змаганнях беруть дитячі та ветеранські команди.
Як ми й обіцяли у минулому номері «Нового життя», пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з головою Здолбунівської районної федерації футболу, арбітром ІІ категорії Сергієм Миляном (на фото), який очолює районну федерацію вже впродовж 10 років.

 

- Пане Сергію, 20 жовтня завершився цьогорічний чемпіонат району з футболу. Які Ваші загальні враження від турніру?
- Участь у чемпіонаті-2013 взяли 8 команд. Це є стабільна та відносно оптимальна для нашого краю цифра. Якщо ж говорити про змагальну частину, то на противагу переможцю багатьох чемпіонатів минулих років - здолбунівському «Експресу» (цьогоріч він став володарем кубка району), у нас з’явився новий переможець – команда «Мізоч». А загалом у нас 5 команд боролися за призові місця.
- Перемогу «Мізоча» можна пов’язати із наявністю стабільного спонсора?
- Звичайно. Не секрет, що в сучасному футболі, чи то на світовому рівні, національному, обласному та районному результат команди є відображенням коштів, які в неї вкладені.Значною мірою завдяки тому, що в «Мізоча» є стабільний меценат – Олександр Андріюк, який не шкодує грошей на футбол, команді вдалося досягти такого успіху. Проте я б також виділив ще 2 людей, які зробили дуже вагомий внесок у перемогу «Мізоча» - це Віктор Куцелюк та Петро Климчик. До слова, ми зі старожилами футболу згадували, чи ставав колись Мізоч чемпіоном району. Здається, що ні, тобто команда із селища вперше в своїй історії отримала чемпіонські медалі.
- А який загалом рівень нашого чемпіонату в порівняні з іншими районами?
- У нас є чимало недоліків. Не всі команди мають нормальні футбольні поля для проведення поєдинків. У селах, зокрема в Спасові та Білашеві, футбольні поля є також пасовиськами для свійських тварин, які, відповідно, не лише «підстригають» газон, а й дещо залишають за собою… Також великою проблемою, яка стосується всіх команд, є питання вчасного початку поєдинку. Більшість ігор заплановані на 10 ранку. Проте часто доводиться розпочинати пізніше: десь доробляють розмітку та довішують сітку на ворота, хтось ще не доїхав на гру…
- Вболівальників, у порівнянні з попередніми роками, ходить на футбол більше?
- Ігри лідерів збирають чималу кількість глядачів. Приїжджають подивитися і гравці інших команд. А от якщо зустрічається лідер із аутсайдером, то людей приходить менше.
- За нашою інформацією, минулої суботи (2.11.2013 р.) в Мізочі відбулася урочиста церемонія нагородження переможців чемпіонату району з футболу та святковий концерт. Вас було запрошено?
- Так, я був на цьому заході. Була дуже гарна концертна програма, відбулося нагородження кожного з гравців золотою медаллю, дехто з футболістів отримав цінні призи. Голова селищної ради Богдан Похилюк вручив команді футбольний м’яч. А президент команди Олександр Андріюк подарував 18 боксів, до кожного з яких входили футбольні форми, зимова куртка та спортивний костюм.
- Пане Сергію, а які у федерації плани на наступний рік?
- Головним негативом цьогорічного чемпіонату є те, що в ньому не взяла участь команда із найбільшого села нашого району – Здовбиці. В такому селі, виявляється, немає людини, яка могла б підтримати колектив фінансово. Проте хочеться вірити, що футбол у Здовбиці не вмер і на наступний рік команда заявиться. Також цьогоріч у чемпіонаті не виступав «Хлібороб» з Богдашева, натомість це село представляв колектив «Ортодокс». Можливо, на 2014 рік знову заявиться команда з Гільчі. Є хороші гравці, які хочуть грати, у Дермані, проте там немає поля потрібних розмірів. А загалом, знаєте, зараз ми живемо в такий час, що аби не гірше... Якщо в наступному році буде не менше команд, ніж є зараз, то це буде непогано. Хоча, звичайно, нам дуже далеко до сусідніх районів, зокрема Рівненського та Острозького, де чемпіонати проводяться у двох лігах.
- У нас в Здолбунові є команда, яка грає в першій лізі чемпіонату області – «Автоленд». Цей колектив вперше бере участь у такому турнірі. Як він себе зарекомендував?
- Тут треба внести роз’яснення. У нас є команди зі Здолбунова «Автоленд», які в цьому році вперше представляли наш район на чемпіонаті області (дорослі та юнаки). Команда з такою ж назвою стала третьою в чемпіонаті району, де представляла село Глинськ. Але ще є здолбунівський «Автоленд», який бере участь в чемпіонаті області серед ветеранів! Президентом усіх цих колективів та гравцем двох останніх є знаний в районі підприємець Станіслав Середюк. Якщо говорити про дорослу команду обласного «Автоленда», то вона себе зарекомендувала міцним середняком, посівши 6 місце з 11 колективів. А от юнаки, яких тренують чудові спеціалісти – Ігор Пархомчук та Володимир Морозов, - наразі посідають 4 місце. Також зазначу, що ветеранський «Автоленд» минулого року став чемпіоном області. Цьогоріч результат дещо гірший.
- А щодо дитячого футболу… У минулому номері ми писали про такий турнір як «Шкіряний м’яч».
- У нас є команда Здолбунівської гімназії-ДЮСШ (спецклас при Здолбунівській гімназії, де навчаються діти 1999-2000 р. н.), яка бере участь в обласній дитячо-юнацькій футбольній лізі. Я би вам порадив про цей колектив зробити окрему статтю, повірте, він того вартий…
- Ви також є арбітром ІІ категорії, обслуговуєте матчі чемпіонату області. А арбітри - це люди, на яких дуже часто багато нарікань після гри. Колись доводилося втікати зі стадіону?
- В моїй кар’єрі арбітра я десятки разів чув слова «ти сьогодні звідси не виїдеш!», але втікати ніколи не доводилося. Хоча були матчі у Радивилові, після яких був змушений застосовувати фізичну силу.
Розмовляв
Сергій КОНДРАЧУК.

 

Максим Олексенко – гравець команди «Мізоч», секретар виконкому Здолбунівської районної федерації футболу:
- Цьогорічний розіграш чемпіонату району з футболу пройшов на звично високому рівні. Дуже тішить те, що всі вісім учасників змагань зуміли дограти чемпіонат до останнього туру - ніхто достроково не припинив змагання. Кожна з команд вирішувала свої завдання. Цей рік став знаковим для “Мізоча”. Звично було бачити в лідерах здолбунівський «Експрес» та «Автоленд» з Глинська. Досить непогану гру демонструвала команда «Вікторія» з Копиткова, але участь в обласній Лізі Чемпіонів негативно вплинула на результати команди в 2 колі. Відродилась така команда як «Цементник» із однойменного мікрорайону нашого міста, який давно славиться чималою кількістю вправних футболістів.
Загалом, варто відзначити стабільний рівень чемпіонату, із року в рік декілька команд змагаються за звання чемпіона, залучаючи до своїх складів легіонерів з інших районів нашої області. Є, звичайно, і ряд постійних проблем. В першу чергу - це рівень суддівства, точніше, фізично мала кількість суддів.
Та все ж, незважаючи ні на що, люди в нашому районі грають у футбол. Не заради титулів чи грошей, а заради здоров’я, позитивних емоцій та популяризації цього спорту на Здолбунівщині.

 

ЧЕМПІОНАТ ЗДОЛБУНІВСЬКОГО РАЙОНУ З ФУТБОЛУ СЕЗОНУ 2013 РОКУ

Підсумкове становище команд:

 

 

Кращі бомбардири:
1. Цимбалюк Михайло (Мізоч) – 23 голи.
2. Должанський Ярослав (Ортодокс) – 18 голів.
3. Гріцин Олександр (Цементник) – 15 голів.
Середня результативність чемпіонату становить 5,2 гола за гру.

Comments are now closed for this entry