Мова - найбільший скарб кожного народу. Тисячоліттями, віками, роками плекає і водночас формує її земля предків, передає з покоління в покоління, вкладає в неї душу народу.
Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови - це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається, насам­перед, національною елітою - сильними і високо­роз­виненими стають нація і держава.


Шлях розвитку нашої мови - це тернистий шлях боротьби. Вона мужньо витерпіла дикунський циркуляр царського міністра Валуєва, ганебний Емський указ. Усього нараховують 22 заборони української мови, 8 з них - у радянський час.
З проголошенням незалежності України рідна мова успішно розширює сферу свого функціонування, зростає увага до культури усного і писемного мовлення. Стає престижним розмовляти гарною, добірною українською мовою, приходить розуміння того, що добре знання державної мови запорука успіху у професійному зростанні.
Педагогічний та учнівський колективу Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 спрямовують свої зусилля на популяризацію рідної мови. Щороку 9 листопада ми оголошуємо старт усіх мовно-літературних конкурсів, у яких школярі беруть участь протягом року: олімпіади з української мови та літератури, літературних конкурсів «Перло многоцінне» та ім. Т. Шевченка, мовного конкурсу Петра Яцика. Юні філологи обирають теми науково-дослідницьких робіт з мови та літератури для участі у конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Пишемо Диктанти національної єдності.
Як результат, наші учні щорічно є призерами конкурсів та олімпіад. Лише за останні три роки Надія Левчук, Владислав Ткачук, Максим Човпило, Марія Довбенко перемагали в районній предметній олімпіаді з української мови. Вікторія Кащенюк, Оксана Зеленюк, Богдан Садовський, Андрій Скальський були призерами обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Рівненського відділення МАН України.
Ми гордимося призерами і переможцями мовних конкурсів і олімпіад, які стали вчителями української мови та літератури та гідно продовжують естафету своїх вчителів і батьків - це Жанна Ковальчук й Оксана Таргонська.
У переддень свята української писемності та мови хочу побажати усім мешканцям нашого району: любіть свою Землю, любіть свою Мову, любіть Україну!
Лариса КОВАЛЬЧУК,
директор Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3.

Comments are now closed for this entry