Сказ – це інфекційне захворювання, яке не виліковується і є небезпечним як для тварин, так і для людей. На сказ хворіють усі види тварин. Частіше всього це захворювання спостерігається у лисиць, котів та собак. Збудник інфекції, як правило, потрапляє в організм тварини чи людини через укуси, а також при попаданні слини хворого на ушкоджені ділянки шкіри (подряпини, порізи, тріщини) або слизову оболонку. Основним джерелом поширення захворювання є лисиці, коти та безпритульні собаки.


Шановні мешканці району, не будьте байдужими і повідомляйте у ветеринарні установи за місцем проживання, коли бачите в себе у господарстві підозрілу тварину, яка має невластиву їй поведінку, характерну для захворювання на сказ. Тобто, на початкових стадіях захворювання, - надмірна агресивність, слинотеча, водобоязнь; пізніше - кволість, параліч кінцівок. Таку тварину необхідно негайно ізолювати (закрити в клітку або приміщення), але ні в якому разі не вбивати, бо це значно ускладнює діагностику цього захворювання.
Тільки в 2013 році в службу державної ветеринарної медицини надійшло 85 повідомлення про укуси людей тваринами, в т. ч. 60 собаками і 22 котами. Спеціалістами ветеринарної медицини у всіх випадках був проведений клінічний огляд тварин та 15-денне карантинування.
Не зайвим буде в черговий раз нагадати про обов’язковість щеплень собак проти сказу, які проводять спеціалісти державної ветеринарної медицини району шляхом обходу дворів, де утримуються тварини, а також при доставці у ветеринарні установи тварин їх власниками. У 2013 році було щеплено 4741 собаку та 164 коти. Власники тварин повинні бути зацікавлені в тому, щоб їхні собаки були щеплені, адже не щеплена тварина - це потенційна загроза для членів сім’ї її хазяїна та оточуючих.
Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил утримання собак, зокрема, в дворі утримуйте їх тільки на прив’язі чи у вольєрі; під час прогулянок собака має бути на повідку і в наморднику.
При виникненні підозри захворювання тварин на сказ необхідно терміново повідомити спеціалістів державної ветеринарної медицини, які обслуговують Ваш населений пункт за наступними номерами телефонів: Здолбунівська районна державна лікарня – 2-26-26 та дільничних установ ветеринарної медицини: Будеразької – 4-85-81, Гільчанської –5-70-04, Глинської – 5-76-07,
Мізоцької – 4-01-98, Дер­манської – 5-83-45.
Сергій ГЕРМАНЮК,
начальник управління – головний
державний інспектор ветеринарної
медицини Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry