Протягом цього тижня у Здолбунівській районній раді було досить гаряче, адже відбувалися засідання постійних комісій, а ця сесія містить чимало цікавих та важливих в житті району питань, розгляд яких вимагає від депутатів максимальної уваги.

 

Тридцять перша сесія розпочала свою роботу 7 жовтня ц. р. засіданням постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, законності, боротьби зі злочинністю та соціального захисту населення під головуванням Віктора Януля. Депутати розглянули питання про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 9 місяців 2013 року (до слова, це питання, як і деякі інші, розглядалося на всіх комісіях райради). Начальник фінуправління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук довів депутатам основні цифри доходів та видатків районного бюджету, і, треба сказати, ці цифри є досить невтішними. Адже через реорганізацію підприємств залізниці наш район недоотримає за 2013 рік декілька мільйонів гривень у вигляді податку з доходів фізичних осіб. Скоротилися й середньомісячні надходження від ПАТ «Волинь-цемент» та від представництва «ТОВ Айзеркоп-АУтобан». Як наслідок, під загрозою недофінансування опинилися основні галузі району - освіта та медицина. Вчителі, зокрема, не отримали виплати за ст. 57 Закону Україну «Про освіту».


Також на всіх комісіях райради розглядалися питання про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік та звернення депутатів Здолбунівської районної ради до Президента України, Прем’єр-міністра, голови та керівників фракцій Верховної Ради України щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Повертаючись до комісії з питань депутатської діяльності, зазначимо, що на ній також заслуховувалася інформація прокуратури району про стан законності та боротьби зі злочинністю на території Здолбунівщини. Представником прокуратури наведено інформацію про кількість кримінальних проваджень, зареєстрованих Здолбунівським райвідділом міліції за 9 місяців 2013 року (всього їх 760), наголошено на завданнях, які варто продовжувати реалізовувати в майбутньому. Після розгляду усіх питань порядку денного депутат райради Олександр Бухало вказав голові райдержадміністрації Віталію Шулю, що призначення ним Владислава Сухляка виконуючим обов’язки головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні відбулося із порушенням Порядку призначення, звільнення, погодження призначення та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад Здолбунівського району, прийнятого райрадою ще у 2007 році. Проте голова РДА відповів, що на його думку, жодних порушень, здійснюючи це призначення, він не вчиняв.
У вівторок, 8 жовтня ц. р., відбулося засідання постійної комісії з питань агропромислової політики, земельних ресурсів, розвитку села та охорони навколишнього природного середовища. Головував на комісії Владислав Щавінський. Депутати, з поміж інших питань, розглянули зміни у законодавстві щодо надання в оренду водних об’єктів (детальніше про ці зміни можна прочитати на 3 стор. нашої газети).
Продовжилася сесія районної ради засіданням постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізкультури та спорту, яке відбулося у середу, 9 жовтня. Більшість питань порядку денного депутати цієї комісії розглядали досить швидко, а рішення приймали одноголосно. Так було доти, доки справа не дійшла до призначення головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні та головного редактора газети «Нове життя». Спілкуючись із кандидатом на посаду головного лікаря – Владиславом Сухляком, депутати цікавилися досвідом його роботи, баченням розвитку як районної лікарні зокрема, так і медицини в районі в цілому. Пан Владислав народився 1983 року у селі Біла Криниця Рівненського району, де проживає і зараз. Має освіту лікаря-стоматолога, загальний стаж роботи складає понад 7 років на різних посадах. А щодо розвитку лікарні, то виконуючий обов’язки головного лікаря запевнив, що за 2 тижні роботи на посаді він побачив багато проблем, над якими потрібно працювати. Перейшовши до голосування питання щодо погодження призначення Владислава Сухляка на посаду головного лікаря, депутати більшістю голосів проголосували «за», утримався лише представник фракції ВО «Свобода» Олександр Бондарець.
Щодо питання про призначення головного редактора газети «Нове життя», то варто зазначити, що на відміну від головного лікаря, головного редактора газети обирає трудовий колектив, а інші співзасновники «Нового життя» - районна рада та райдержадміністрація лише погоджують цю кандидатуру. 19 вересня ц. р. відбулися збори трудового колективу редакції газети, на яких таємним голосуванням 6 голосів із 7 було віддано за те, щоб обрати головним редактором газети «Нове життя» автора цього матеріалу. Проте заступник голови райдержадміністрації Олександр Федорук сказав, що станом на 9.10.2013 р. погодження цієї кандидатури райдержадміністрацією немає. Не підтримала рішення трудового колективу і «освітянська» комісія, віддавши за кандидатуру Кондрачука лише 6 голосів при необхідних 7. Остаточну крапку в цьому питанні поставить пленарне засідання, заплановане на 23 жовтня 2013 р., а також те, чи погодить кандидатуру голова РДА.
Не менші пристрасті розгорілися і при затвердженні Положення про Здолбунівський районний історико-краєзнавчий музей Здолбунівської районної ради. По вказаному питанню депутатів інформувала начальник відділу культури і туризму Здолбунівської РДА Олена Мазепа. Варто вказати, що попередньо цього питання не було у порядку денному сесії, а саме Положення, як виявилося, готувалося у досить стислі строки, через що, на думку депутатів, потребує доопрацювання.
Постійна комісія з питань економічного розвитку, комунальної власності та енергозбереження відбулася у четвер, 10 жовтня ц. р. Депутати прийняли рішення про надання згоди на передачу приміщень Степанівської та Волицької ЗОШ в оперативне управління відповідно Копитківській та Спасівській сільським радам у зв’язку з тим, що навчання в цих школах через відсутність учнів припинено.
Завершиться тиждень засіданням постійної комісії з питань бюджету та фінансів, яке заплановане на 11 жовтня.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry