На розгляд засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося у вівторок, було внесено два питання: про виконання делегованих повноважень виконавчим комітетом Спасівської сільської ради та про виконання заходів державних програм з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції (СНІДу).
Доповідаючи перед членами колегії та присутніми з першого питання, заступник голови райдержадміністрації ­­


О. В. Федорук зазначив, що виконком Спасівської сільської ради успішно здійснює повноваження в сфері фінансово-господарської діяльності. Виконання плану з надходження власних доходів до загального фонду бюджету станом на 1.07.2013 року становить 230,6 відсотка. До сільського бюджету надійшло відрахувань від податку з доходів фізичних осіб в сумі понад 29 тис. грн., плати за землю – 66,4 тис. грн. Перевиконано завдання з отримання фіксованого сільськогосподарського податку, збору за провадження торговельної діяльності. На 128,1 % виконано план з надходжень доходів до спеціального фонду.
В інших сферах здійснення делегованих повноважень, зокрема в сферах житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, соціального захисту, земельних відносин, транспорту, освіти, охорони здоров’я тощо, сільською радою здійснюються відповідні заходи для забезпечення життєдіяльності територіальних громад населених пунктів, що входять до її підпорядкування. Про це поінформувала і сільський голова Л. В. Четвержук
З розглянутого питання на колегії було прийнято доручення голови райдержадміністрації, яким виконавчому комітету Спасівської сільської ради рекомендовано: нанести на чергову карту сільської ради межі земель запасу та поточні зміни щодо меж та площ власників землі та землекористувачів, здійснювати контроль за дотриманням режимів роботи в закладах торгівлі, за охороною пам’яток історії та архітектури місцевого значення, сприяти забезпеченню якісного та регулярного автобусного сполучення, створенню закладів побутового обслуговування та громадського харчування та ін.
Голова райдержадміністрації В. С. Шуль в ході колегії принагідно зазначив, що головам територіальних громад слід відповідально підійти до питання розробки генеральних планів та передбачити у місцевому бюджеті кошти на виготовлення містобудівної документації. Адже виділення бюджетних коштів на будівництво чи реконструкцію будь-якого об’єкта можливе лише за умови наявності відповідних документів.
На виконання заходів з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції (СНІДу) в районі розроблено цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки та районну програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки. Про їх виконання доповів на колегії в. о. головного лікаря ЦРЛ В. М. Мацьоха.
У виступі зазначалося, що відсоток вакцинованих вакциною БЦЖ новонароджених за перше півріччя 2013 року становить 77,7 %, виконання туберкулінових проб серед дітей складає 76,5 %. На закупівлю туберкуліну у першому півріччі ц. р. з районного бюджету було виділено 31 тис. грн., до кінця цього року необхідно ще 50 тис. грн. Обстежено дорослого населення методом рентгенфлюорографії 10983 чол., що становить 244 на тисячу населення (торік 208,8). За цей період взято на облік 30 хворих. Порівняно з 2012 роком захворюваність на туберкульоз зросла майже вдвічі, рівень смертності при середньообласному показнику 6,2 на 100 тис. населення у нас в районі становить 7 на 100 тис. населення.
Прийнятим з цього питання розпорядженням голови РДА центральній районній лікарні та районному центру первинної медичної допомоги вказано на необхідність покращити вакцинацію новонароджених, рентгенфлюорографічне обстеження жителів району із груп ризику з метою раннього виявлення туберкульозу, залучити до флюорографічного обстеження жителів віддалених населених пунктів пересувну флюоростанцію обласного протитуберкульозного диспансеру.
Перед учасниками колегії виступила також голова районної організації товариства Червоного Хреста України М. М. Бєлікова. Вона закликала присутніх долучитися до благодійної акції “Милосердя” і надати посильну допомогу у забезпеченні нужденних продуктами харчування та коштами.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry