Відповідно до Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні” з 1.01.2012 р. особам у віці до 18 років лікарсько-консуль­тативними комісіями лі­кувально-профілактичних закладів встановлюється категорія “дитина-інвалід”, а особам у віці до 18 років з виключно високою мірою втрати здоров`я та з надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або дис­пансерного нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування - категорія “дитина-інвалід” підгрупи А.


З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича 4 липня 2013 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до статті 3 Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, який набув чинності з 28.07.2013 року.
Зазначеним законопроектом підвищено розмір надбавки на догляд, що виплачується до державної соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” за “дитиною-інвалідом” підгрупи А з 28 липня 2013 року з 50% до 100% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
З метою своєчасної реалізації норм зазначеного вище закону в частині призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А, яка раніше була визнана дитиною-інвалідом (без зазначення підгрупи) працівниками Здолбунівського РЦПМД та спеціалістами управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА було оперативно проведено спільні заходи. Результат цієї роботи вже у вересні відчують батьки дітей-інвалідів підгрупи А, які отримають надбавку на догляд вже в новому розмірі (з доплатою з 28.07.2013 р.).
Людмила ЯКУБЧИК,
заступник начальника
управління-начальник відділу грошових виплат
і компенсацій управління соціального захисту
населення Здолбунівської РДА.

Comments are now closed for this entry