В рамках реалізації проекту «Правова приймальня МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність», що діє з 1 лютого 2013 року, спеціалісти Фонду надали вже сотні безкоштовних консультацій з юридичних та соціальних питань громадянам, які мають статус жертв націонал-соціалізму, в’язнів концтаборів, гетто, учасників бойових дій, учасників війни, дітей війни, жертв тоталітарних режимів.
Для цього у приміщенні обласного осередку Фонду за адресою: м. Здолбунів, вул. С. Наливайка, 1 двічі на тиждень проводився і здійснюється нині прийом громадян.

 

До спеціалістів правової приймальні Фонду зверталися особи з різними питаннями правового та соціального характеру. Їм надавалися консультації з питань пенсійного та пільгового законодавства, а саме: щодо порядку подання та оформлення документів для перерахунку пенсій відповідно до закону України “Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування”, інших спеціальних законів; пенсійного забезпечення громадян згідно із Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” № 3668-VI, який набрав чинності з 1.11.2011 р.; щодо змін пенсійного віку. Крім того, було надано роз’яснення щодо Компенсатора більш пізнього виходу на пенсію; права на пенсію за старими нормами; пенсійного віку за спеціальними законами; нового порядку обчислення страхового стажу згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення” при призначенні пенсії за віком, по інвалідності, по втраті годувальника, а також при призначенні пенсій за спеціальними законами; про зміни в частині визначення заробітку для призначення пенсій (мінімальна, максимальна величина нарахування); про право на перерахунок пенсій, особливості перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам; щодо виплати пенсій; пільг громадянам згідно із Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 р. № 3551, “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” від 16.12.1993 р. № 3721, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 р. № 796, “Про жертви нацистських переслідувань” від 23.03.2000 р. №1584.


Цікавили громадян і загальноправові питання. У приймальні МГО МФ “Взаєморозуміння і толерантність” цих людей, зокрема, інформували про правове регулювання особистих немайнових та майнових відносин між суб’єктами шлюбно-сімейних правовідносин; щодо положень ЦПК України, які регулюють наказне провадження за заявою про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, у світлі зобов’язань держави щодо захисту прав споживача і прав людини. Роз’яснювали ми і Порядок оформлення спадщини, зокрема, такі його аспекти, як: місце відкриття спадщини, право на спадкування, строки для прийняття спадщини, відмова від прийняття спадщини; складання, зміни або скасування заповітів. Надавали і наступні консультації: роз’яснення підстав, порядку поновлення актових записів цивільного стану; про порядок подання заяв про поновлення актових записів цивільного стану, а також правову допомогу у цивільних та сімейних справах, регулюванні трудових відносин (особливості прийому на роботу та звільнення пенсіонерів), земельних відносин, питаннях відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Для кращого спілкування з громадянами спеціалісти проекту правової приймальні провели 19 виїзних прийомів громадян за місцем проживання, 8 виїзних прийомів на дому, 3 зустрічі-семінари. Проведеними заходами було охоплено близько 400 осіб, що сприяло більш тісному спілкуванню з населенням, дало змогу детальніше роз’яснити громадянам різноманітні аспекти чинного пенсійного законодавства, вирішити низку питань щодо пенсійного забезпечення та правового характеру, що повністю задовольнило заявників, а в окремих випадках - посприяло покращенню матеріального стану вищезазначеної категорії громадян.
Дні роботи правової приймальні: понеділок, середа - з 9.00 до 13.00 за адресою:
м. Здолбунів, вул. С. Наливайка, 1 (Рівненський осередок МГО МФ “Взаєморозуміння і толерантність”). Телефон: 036-52-2-26-19.
Нонна ХОРОШУН,
спеціаліст проекту
«Правова приймальня МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність».

Comments are now closed for this entry