У Глинському сільському будинку культури створено музейну кімнату історії села. Її експозиція складається з двох частин. Перша представлена тематичними стендами, на яких вміщені матеріали про минуле і сьогодення села, зокрема. про історію заснування Глинська, проживання у ньому чеських поселенців, місцеву школу, видатних виходців села, досягнення у сфері культури та спорту. Є тут багато давніх фото, документів, предметів, що свідчать про різні етапи розвитку села.


Друга частина музейної кімнати облаштована як українська світлиця. Тут представлені старовинні речі домашнього вжитку, сільськогосподарські знаряддя, посуд, рушники, одяг, імпровізована піч. Особливу цікавість у відвідувачів викликає старовинний ткацький верстат.
Глинчани шанують і бережуть історію свого села. А тому відгукнулися на заклик сільського голови П. Л. Ольховця, інших ініціаторів створення музейної кімнати про поповнення його експонатами - предметами побуту, які повідають односельчанам та гостям Глинська про те, як жили їх діди-прадіди, як розвивався колгоспний рух, про народні традиції і обряди тощо. Ця робота триває і далі.
Часто у музеї бувають гості. Ось і нещодавно його відвідали учасники районного семінару голів територіальних громад, який у червні ц. р. проходив на базі Глинської сільської ради (на фото вгорі). Цікаву екскурсію для гостей провела завідуюча бібліотекою Оксана Петрівна Середюк та пригостила їх традиційною чеською стравою - колачами (на фото внизу).
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry