Минулого тижня в будинку культури ПАТ “Волинь-Цемент”
відбулися урочистості з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі

 

У залі БКЦ, як кажуть, і яблуку ніде було впасти. На свято прийшли представники промислових підприємств, ораганізацій і установ, священнослужителі, керівники місцевих осередків політичних партій, громадських організацій, молодь.
Перед початком дійства здолбунівчани і гості міста мали можливість ознайомитись із книжко­во-ілюстративною виставкою “Хрещення Київської Русі - спадщина тисячоліть”, на якій були представлені науково-популярні книги з історії християнства, розвитку матеріальної та духовної культури Русі, а також статті з періодичних видань. Усе це стало для шанувальників історичної літератури яскравою сторінкою, що висвітлює початок поширення християнства на українських землях, діяльність хрестителя Русі князя Володимира, розвиток української історії та культури.

 

 

Запровадження в Київській Русі в 988 році князем Володимиром християнства, безперечно, було надважливою історичною подією не лише для Києва, але й для всієї Київської Русі та навколишніх держав. Воно визначило перемогу феодальних стосунків Київської Русі над відживаючим родовим ладом і зіграло позитивну роль у розвитку древньоруської культури та підвищенні її авторитету серед більшості країн, де християнство було прийняте раніше.
День хрещення Київської Русі-України - велике свято, яке духовно об’єднує українців, живить нашу віру у мир та добро на землі, згідно з відповідним Указом Президента на державному рівні відзначаємо щороку 28 липня. Цю дату обрано не випадково, адже саме цього дня православна церква вшановує пам’ять Святого Рівноапостольного князя Володимира - одного із засновників та покровителів нашої державності.


1025-літній ювілей запровадження християнства як державної релігії України-Русі відзначаємо не лише як свято християн, але і як свято торжества української державності, духовного і культурного злету, успішної демократичної модернізації українського суспільства. Державна політика щодо релігії та церков нині спрямована на створення умов для діяльності різних конфесій, забезпечення рівних прав і можливостей для всіх релігійних організацій, миру та злагоди у релігійному се­редо­вищі, утвердження віросповідної та світоглядної терпимості, а також поваги між віруючими. На цьому наголосив Президент України Віктор Янукович під час нещодавньої своєї зустрічі із керівниками церков і релігійних організацій.


На урочистостях у БКЦ з вітальними словами до присутніх звернулися заступник голови районної державної адміністрації Олександр Федорук, заступник голови районної ради Яків Мельник, настоятель Свято-Успен­ського храму Української Православної Церкви Київського Патріархату отець Димитрій, пресвітер Церкви Християн Віри Євангельської Григорій Кибукевич, пастор Церкви “Джерело життя” Олександр Калінський, отець з Римо-Католицького костелу Святих апостолів Петра і Павла Анджей Щісловіч, пресвітер незалежної Церкви Євангельських Християн-баптистів Віктор Тишкун. Усі вони відзначали, що важко переоцінити важливість прийняття християнста для розвитку української держави. Саме з хрещення Русі на наших землях почала утверджуватися істинна духов­ність. Єдиний Бог освітив шлях людям Божим Словом - Біблією, яка є дороговказом у житті кожної людини.
Усе дійство з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі супроводжувалося виступами церковних хорів різних конфесій.
Євген ШИЛАН.
На фото: фрагменти святкування.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry