У суботу, 27 липня, народний аматорський фольклорний колектив «Здовбицькі молодички» брав участь у Міжнародному фестивалі літератури і мистецтв «Лесині джерела», що відбувся у стародавньому місті Звягель, яке розкинулось на берегах Случа і тепер носить назву Новоград-Волинський. Його мальовничі краєвиди не можуть не надихати. Місто буквально потопає у цвіті чорнобривців та мальв - улюблених квітів видатної національної письменниці Лесі Українки, котра саме тут народилась, отримала своє творче натхнення. 

Фестиваль «Лесині джерела» проводиться вже 27 років поспіль. Цьогоріч захід було приурочено до пам’­ятної дати, а саме 100-річчя від дня смерті поетеси. Фестиваль - це свято слова, свято дружби, свято єднання. Свято, яке несе в народ ідеї братерства, правди, волі - ідеї, якими жила, заради яких творила письменниця.


На батьківщину Лесі прибули тисячі людей не тільки з України, але й з Польщі, Грузії, Білорусі та Іспанії. Для всіх учасників фестивалю та для усіх бажаючих проводилися різноманітні екскурсії та виставки. Ми побували в «Містечку майстрів», де ­­відбувалися виставки-продажі виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва України. Але найбільше вражень наш колектив отримав від екскурсій до літературно-меморіального музею Лесі Українки та музею родини Косачів. У них відтворено сторінки життя видатної поетеси та її сім’ї, представлені вітальня, робочий кабінет її батька, колекція вишивок Олени Пчілки, дитяча кімната Лесі, в якій ще збереглися її колисочка та особисті речі: український національний костюм, чашечка, пенал, картина «Волинська хата», яку вона намалювала, та її дитяча іграшка - дерев’яний рублик, що засвідчує простоту виховання дітей Косачів.
Ближче до вечора розпочалася «Народна вертівка» за участю аматорських колективів. «Здовбицькі молодички» організатори свята запросили виступити в парку культури і відпочинку. Виступ мав жартівливий зміст і був відзначений вдячними оплесками глядачів, на розсуд яких ми виконали десять різноманітних творів. Так, гуморески у виконанні нашої учасниці Людмили Сірак, оптимізму та моторності котрої можуть позаздрити усі без винятку, змусили присутніх щиро посміятися з народного гумору. Веселий діалог, який теж не лишив байдужим жодного з присутніх цінителів мистецтва, розіграли між собою Ірина Мариніна, Валентина Нижник та Леся Сержанюк. З великою відповідальністю підійшов до своєї справи та віртуозно підігравав нам на баяні наш акомпаніатор - працівник Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва Володимир Миколайович Оксенчук, за що усі “молодички” йому дуже вдячні.
Не можу залишити без уваги головну натхненницю цієї поїздки Раїсу Василівну Тебенько, людину, яка дбає про свій колектив, живе ним. На її плечі випадає так багато: потрібно вирішувати різноманітні питання, збирати нас на репетиції, підшуковувати відповідний репертуар, складати програму. А ще ж скільки роботи вдома! На фестивалі “Лесині джерела” проникливе вітальне слово Раїси Василівни, з яким вона звернулась до людей, зворушило серця усіх присутніх.
Було дуже приємно по закінченні виступу отримати на адресу нашого творчого колективу бурхливі оплески вдячних слухачів, які не хотіли нас відпускати.
День промайнув дуже швидко. Ми, стомлені, але сповнені масою позитивних емоцій, зібралися додому. Кожному з нас батьківщина видатної письменниці Лесі Українки - місто Новоград-Волинський - відкрилося по-своєму. Адже тут є місце і митцям, і поетам, і воїнам, і трударям, і простим мандрівникам, які шукають нових гарних вражень.
Насамкінець від імені всіх учасниць «Здовбицьких молодичок» висловлюю щиру подяку людям, без допомоги яких наш аматорський колектив не здійснив би цієї по­їздки: голові Здовбицької
сільської ради Юрію Анатолі­йовичу Боярчуку, директору ТзОВ «Колос-Інвест» Степану Михайловичу Мичці, перевізнику Віктору Яковичу Малахову та його водію Петру Юрійовичу Довбушу. Хай усе те добре, що ви зробили та робите для нашого колективу, повертається вам і вашим сім’ям сторицею.
Марія ВОЛЬФ-ШЕВЧУК,
учасниця «Здовбицьких молодичок».

Comments are now closed for this entry