У суботу, 18 липня, Президент України Віктор Ющенко разом зі своїми однодумцями з метою відзначення 19-ї річниці з дня прийняття Декларації про державний суверенітет України здійснив 35 сходження на найвищу точку України – гору Говерлу. Разом з Президентом це зробили і представники “Нашої України” Здолбунівського району: голова РДА Любомир Кінах, голова районної ради Василь Тимощук, перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Бандюк, викладач музичної школи Юрій Пшеничний та я, автор цього матеріалу.
Ще вдосвіта нас у складі Рівненської делегації привезли на туристичну базу “Заросляк”, яка знаходиться на висоті 1200 метрів над рівнем моря. Близько восьмої ранку там розпочався концерт за участю молодих українських талантів. По його закінченні до нас вийшов Президент України. ”Я хочу тут офіційно оголосити, що іду в президенти в січні 2010. І що не менш важливо – ми з вами переможемо, як перемогли в 2002 і в 2004 роках, бо ми разом, і нас багато, і нас не подолати. Слава кожному з вас і слава нашій любій Україні”, - заявив В. Ющенко. “Ми ідемо на цю гору не з порожніми руками, наша гора перед нами, наша гора попереду і ми її здобудемо”, - так визначив Президент свій намір.
Після виступу Віктор Андрійович підійшов до великого помаранчевого плаката, який був на сцені, і намалював на ньому сонечко, що виглядає із-за хмар. “У 2002 році я вперше намалював цю емблему – як над нашим жовто-блакитним прапором сходить сонце. Ця емблема ніколи і нікого не зрадила. А тепер, козаки і козачки, ходімо на Говерлу!” – закликав усіх присутніх Президент.
Сходження на гору, скажу відверто, справа не з легких. Серед здолбунівчан Говерлу першим (і загалом вчетверте) підкорив голова РДА Любомир Кінах. І вже перебуваючи на вершині, і дивлячись, як долаємо останні десятки метрів ми, підбадьорював: “Здолбунів, вперед!” Діставшись заповітної мети, я попросив п. Любомира поділитися враженнями. “Я не знаходжу слів, аби передати те, що відчуваю. Було важко, та ми прийшли! Ми піднялися, сповнені величезних позитивних вражень. Настрій прекрасний, люди чудові! Посмішки на вустах у всіх. Зараз будемо слухати Президента і заряджатися патріотизмом, наснагою на роботу”, - заявив Л. Кінах.
Можливо, в економічному плані у нас не все гаразд. Але пройдуть десятки років, п’ятдесят років, сто років. І тоді в Україні для всіх українців буде одна рідна (не просто державна) мова – українська. Всі знатимуть, хто така УПА, а хто чинив у її формі вбивства і злочини. Кожен вважатиме за обов’язок запалити свічку і тим самим вшанувати жертв геноциду українців голодом. Постане запитання: а хто першим почав пробуджувати нашу свідомість? Відповідь очевидна…
Сергій КОНДРАЧУК,
керівник редакції 
районного радіо.

Comments are now closed for this entry