Датою відзначення Дня хрещення Київської Русі, як державного свята України, 28 липня обрано не випадково, адже саме тоді Православна Церква вшановує пам’ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя Київської Русі.
Як розповідають літописні свідчення, Великий князь Володимир, за прикладом своєї бабусі княгині Ольги, вирішив змінити язичницьку віру. Коли посли князя Володимира брали участь у святковій Літургії в Соборі св. Софії в Константинополі, то були глибоко зворушені та невимовно захоплені. Згодом вони так звітують своєму володареві: “Нараз ми вже більше не знали, чи ми на небі, чи ще на землі, бо ніде на цій землі не можна щось подібного узріти, і ніде нема такої краси, якої ми не в стані описати. Отже, ми тепер знаємо: там дійсно Бог є присутнім серед людей.” Це так сильно вплинуло на князя, що він прийняв християнство та захотів і свій народ навернути на християнську віру.


Хрещення Русі Володимиром відбулося 988 року в Києві. Після знищення язичницьких ідолів було проведено масове хрещення мешканців міста. Літописці так описують цю подію: «Вийшов того дня Володимир з попами Корсунськими на Дніпро, де вже зійшлося людей без числа. Зайшовши у воду, стояли одні по шию, другі до грудей, молодь по груди ближче берега, а ще інші тримали дітей. Священики стоячи творили молитву. І можна було бачити і відчути радість, що приходила з небес, і розливалася тут на землі задля спасіння стількох душ».
Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії Православної Церкви, але й в історії нашого народу, завершило початий у першому столітті та зміцнений трудами слов’янських просвітителів Кирила і Мефодія багатовіковий процес становлення християнства в нашій давній державі. Для Руської Православної Церкви Хрещення Русі було початком її офіційного існування. Християнство створило духовну основу для єдності Давньоруської держави.
Цьогоріч по всій нашій державі, і в нашому районі зокрема, широко відзначається 1025-річчя хрещення Київської Русі. Як це відбувається в різних регіонах України та у столиці можна дізнатися на офіційному сайті ювілею — http://1025.church.ua, а про те, як святкувала Здолбунівщина, читайте у наступному номері «Нового життя».

Comments are now closed for this entry