З давніх-давен збір урожаю в українців вважався особливою за напругою фазою річного хліборобського циклу. Готуючи жнивний інвентар, селяни перебували у тривожному морально-психологіч­ному настрої: з одного боку - незмірна радість, вдячність Богу та матері землі за урожай, а з іншого - побоювання, страх перед злими силами, які можуть завадити зібрати з такими зусиллями вирощений хліб. Тому належна підготовка до жнив, прохання в Бога допомоги, вважалися обов’язковою традицією перед напруженою порою хліборобського сезону.
Не забувають про цей звичай і на приватному сільськогосподарському підприємстві племінного птахівництва «Здолбунівське», яке нині, окрім вирощування птиці,


займається також розведенням свиней та вирощуванням зернових, орендуючи землі на території П’ятигірської та Глинської сільських рад.
У п’ятницю, 5 липня ц. р., на території П’ятигірського відділку ПСППП «Здолбунівське», де знаходиться зернозбиральна техніка цього підприємства, відбувся огляд техніки та складських приміщень на предмет підготовки до збирання ранніх зернових культур. Із напутнім словом до присутніх працівників - збирачів майбутнього урожаю - звернувся директор ПСППП «Здолбунівське» Петро Кравчук. Він наголосив, що перед хліборобами стоїть важливе і відповідальне завдання: своєчасно і без втрат зібрати вирощені зернові. Цей екзамен можна успішно скласти лише з добре підготовленими механізаторськими кадрами, при надійній роботі наявної техніки та високій організації праці. А урожай, за словами П. Кравчука, очікується гарний. Збиратиме його ПСППП «Здолбунівське» із 412 га озимої пшениці, 112 га озимого ріпаку, 248 га ячменю та 232 га кукурудзи. Впоратися із цим завданням сільгосппідприємству має допомогти оновлений транспортний парк, нещодавно придбані сушильний комплекс та ґрунтообробна широкозахватна техніка.
Як і належить за християнською традицією, перед початком кожного доброго діла потрібно помолитися. Здійснити молитву, просячи у Бога доброго урожаю та допомоги у його зборі, керів­ництво ПСППП «Здолбунівське» запросило настоятеля Свято-Різдво-Богородичного храму с. П’ятигори протоієрея Андрія Філіповича. Він благословив хліборобів, подарував кожному з них по іконці, та окропив святою водою сільськогосподарську техніку та приміщення П’ятигірського відділку сільськогосподарського підприємства.
В урочистостях на території ПСППП «Здолбунівське» також взяли участь голови Глинської та П’ятигірсько сільських рад. Наприкінці заходу, на прохання директора ПСППП Петра Кравчука, комбайнери завели мотори своєї сільгосптехніки, продемонструвавши, що до початку жнив вони підійшли дійсно у повній готовності.
Сергій КОНДРАЧУК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry