Так характеризують здолбунівські цементники скульп­туру - точну, але зменшену, копію усім відомої Статуї Свободи, яка нещодавно прикрасила сквер на території місцевого заводу. Як повідомляє табличка на підніжжі копії «Свободи, що осяює світ» (так правильно називається скульптура-оригінал), її «встановлено публічним акціонерним товариством «Волинь-Цемент» як згадку про той факт, що для будівництва фундаменту Статуї Свободи у Нью-Йорку у 1886 р. був використаний портландцемент компанії «Dyckerhoff AG», яка сьогодні є основним акціонером Товариства». Марку Dyckerhoff знають давно, її продукцію, відзначаючи високу якість останньої, використовували при будівництві багатьох відомих у світі об’єктів.
Здолбунівська Статуя Свободи заввишки 2,5 метра і вагою 300 кг відлита зі скловолокна у Польщі львівським майстром Олександром Євтушенком, всередині заповнена цементом місцевого виробництва. Стоїть скульптура-символ обличчям до підприємства. Кажуть, що колір у неї точно такий же, як і в оригінальної у США.
Подібні скульптури прикрашають території й інших підприємств з виготовлення цементу компанії «Dyckerhoff AG», наприклад, у Німеччині.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry