Одним із критеріїв оцінки благоустрою будь-якого населеного пункту є наявність у ньому облаштованих місць для відпочинку людей – парків, скверів, зелених зон тощо. І якщо на території Здолбунова останім часом багато робиться в цьому напрямку, то в селах ця справа потребує більшої активізації.
Проте є і в нашому районі приклади ефективної роботи сільських громад, їх керівників, які питання створення і належного утримання місць відпочинку не відносять до категорії другорядних. У цьому пере­коналися учасники виїз­ного засідання коор­ди­націй­но‑кон­сультативної ради при голові районної ради, які в рамках практичної частини заходу побували у Глинській сільській раді. Очолив семінар заступник голови райради Я. Р. Мельник. Участь у заході взяв заступник голови РДА М. Д. Корилкевич.


Глинський сільський голова Петро Леонтійович Ольховець не на словах, а на ділі доводить своїм виборцям, що дбає про їх добробут. І не лише в плані забезпечення функціонування закладів соціальної сфери, вирішення матеріально-побутових проблем, а й в створенні комфортного, естетично привабливого середовища для проживання мешканців, проведення їх дозвілля.

 


Яскравий приклад цьому – місцевий парк ім. Т. Г. Шевченка. Пройшовши його облаштованими доріжками, оцінивши красу клумб, зручні лавочки, ігровий майданчик для дітей та ін., учасники семінару констатували, що провести дозвілля тут – справжня насолода і для дітей, і для дорослих.
Особливі враження справило на учасників заходу відвідання зоокуточка, яким опікується місцевий житель О. В. Кацеба. Лебеді, качки, гуси, павичі, папуги – далеко не пов­ний перелік живності, яка тут мешкає. В належному санітарному стані підтримуються у селі й місця, де проводяться масово-розважальні заходи – гора Городище, береги річки Свиди, ставка.
Кожен з учасників семінару зміг почерпнути для себе чимало корисного, щоб запровадити і на теренах своїх сільських рад. І не лише в питаннях влаштування місць для відпочинку, а й щодо благоустрою території, організації роботи закладів соціально-культурної сфери, вирішення комунальних проблем тощо.

 

 


Так, наприклад, у загальноосвітній школі, яку тривалий час очолює В. О. Цибульська, нині ведуться роботи з облаштування внутрішніх туалетів для учнів, вчителів та персоналу закладу. А це чималі кошти. І тут без допомоги спонсорів не обійтися. А знайти їх вдається завдяки співпраці очільника сільської громади з керівниками закладів і установ села, підтримці районної влади. І варто зазначити, що Петро Леонтійович уміє налагоджувати партнерські стосунки, бо йому не байдужий і стан медичного обслуговування односельчан, і їх торговельне забезпечення і освітній, культурний, спортивний розвиток. Що це насправді так, учасники семінару впевнилися, ознайомившись з роботою школи, дитсадка “Сонечко” (завідуюча В. І. Вишневська), музею історії села, будинку культури (директор О. О. Хандрук), лікарської амбулаторії загальної практики (головний лікар М. А. Петровський), сільської ради.
А ще важливим аспектом ефективної роботи сільського голови, на мою думку, є його 35-річний досвід військово­службовця. Адже ці люди, як відомо, в усьому звикли дотримуватися порядку, відповідальні й дисципліновані. І вимагають цього від підлеглих.
Незабутнім моментом стала для учасників семінару у Глинську й організована П. Л. Ольховцем поїздка до Рівненської військової частини А 0796, де вони ознайомилися з умовами несення служби військовослужбовцями, побували в музеї історії частини, випробували себе на влучність, стріляючи з пістолета Макарова.
Цікавою була і теоретична частина семінару, під час якої фотозвіт про поїздку здолбунівської делегації у Республіку Чехію продемонстрували заступник голови райради Я. Р. Мельник та Урвенський сільський голова Л. М. Балабат.
Людмила ВАСЮК.
На фото: під час семінару.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry