З метою забезпечення фінансово-бюджетної дисципліни на підприємствах, в установах, організаціях району, контролю за використанням державного та комунального майна і фінансових ресурсів працівники КРВ у Здолбунівському районі провели у 1 півріччі ц. р. 8 ревізій та 15 зустрічних звірок.
В ході контрольних заходів у 8 установах виявлено порушення, які призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 349,02 тис. грн. Виявлено втрат ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій, на суму 80,24 тис. гривень.
За допущені порушення при веденні фінансово-господарської діяльності на 22 посадових осіб складено протоколи за статтею 164-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Накладено штрафи в сумі 2,52 тис. грн., майже всі вони сплачені.
Впродовж першого півріччя до правоохоронних органів передано 8 матеріалів ревізій, по яких прокуратурою району внесено акти реагування. За цей період працівники нашого відділу подали одну пропозицію щодо застосування фінансових санкцій, а саме: зупинення операцій з бюджетними коштами. За результатами контрольних заходів в 1 півріччі прийнято 4 управлінських рішення.
Значна увага приділялась проведенню контрольних заходів на підприємствах та в організаціях, що мають комунальну чи державну форму власності.
Зокрема, в січні під час ревізії фінансово-господарської діяльності у філії “Здолбунівський райавтодор” були виявлені порушення, які призвели до втрат на суму 203,47 тис. грн. На 8 посадових осіб філії складено протоколи про адмінвідповідальність. Матеріали ревізії передані Управлінню Служби безпеки України в Рівненській області. Правоохоронними органами порушено кримінальну справу.
При проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності КП “Міське будинкоуправління № 1”, яка відбувалася у березні-квітні, виявлено проведені з порушенням чинного законодавства операції з ресурсами, що призвело до їх втрат на загальну суму 64,96 тис. грн. Чотири посадові особи притягнуто до адмінвідповідальності.
Ревізія в лютому-березні фінансово-господарської діяльності Мізоцької селищної ради виявила недоотримання фінансових ресурсів на суму 5,52 тис. грн., незаконних видатків – на 9,41 тис. грн. На двох посадових осіб складено протоколи про аміністративне правопорушення.
Впродовж півріччя працівниками відділу проведено три ревізії за зверненнями правоохоронних органів по відкритих кримінальних справах: у ВАТ “Здолбунівський ЗНО”, Дерманському НВК “Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія”, ТзОВ “Горинь-Інвест”.
Порушення були виявлені також при проведенні ревізій фінансово-господарської діяльності Новосілківської сільської ради, управління Держкомзему у Здолбунівському районі.
Всього за перше півріччя виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства, в 1,6 раза більше, ніж за такий же період торік. В півтора раза більше відшкодовано втрат таких ресурсів, допущених внаслідок порушення законодавства.
Насамкінець нагадаю номери “телефону довіри”: ГоловКРУ – 8 (044) 425-38-18, 8 (044) 425-37-71; КРУ в Рівненській області - 8 (036) 26-44-18; КРВ в Здолбунівському районі – 2-24-78.  
Олександр КОЛІНЬКО,
начальник КРВ 
в Здолбунівському районі.

Comments are now closed for this entry